Reklama

Reklama

Kiedy Skarb Państwa wykupi Bogdankę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kiedy Skarb Państwa wykupi Bogdankę? - Zdjęcie główne

Bogdanka, sobota, 18 czerwca 2022 r. Od lewej prezes Grupy Enea, Paweł Majewski i wiceminister aktywów państwowych Jacek Sasin podpisują list intencyjny w sprawie zamiaru wykupienia od Enei 64,57 proc. akcji spółki Lubelski Węgiel Bogdanka przez Skarb Państwa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Wicepremier Jacek Sasin podał przybliżony termin wykupienia akcji spółki Lubelski Węgiel Bogdanka przez Skarb Państwa.

Reklama

Przypomnijmy, że w czerwcu ubiegłego roku Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie działań zmierzających do nabycia przez Skarb Państwa akcji spółki Lubelski Węgiel Bogdanka. 

Niedługo potem minister aktywów państwowych Jacek Sasin i prezes Grupy Enea Paweł Majewski podpisali list intencyjny w sprawie wykupienia lubelskiej kopalni przez Skarb Państwa.

A teraz, po spotkaniu ze związkowcami LBW wicepremier Sasin podał prawdopodobną datę transakcji.

- Do końca lipca zakończy się proces związany z wykupem Bogdanki przez Skarb Państwa - poinformował na briefingu szef resortu aktywów państwowych Sasin (cytat za PAP).

Obecnie większościowym akcjonariuszem LWB posiadającym 64,57 proc. akcji jest Enea. Z kolei większość akcji tej spółki energetycznej ma Skarb Państwa.

W związku z transformacją sektora elektroenergetycznego ze spółki Enea (podobnie jak PGE i Tauron) zostaną wydzielone aktywa węglowe. 

Należące do Grupy Enea elektrownie węglowe w Połańcu i Kozienicach zostaną przeniesione do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE).

Z kolei Bogdanka ma stać się samodzielnym podmiotem gospodarczym w pełni kontrolowanym przez Skarb Państwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy