Reklama

Reklama

Laur Konserwatorski 2022 dla gminy Puchaczów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Laur Konserwatorski 2022 dla gminy Puchaczów - Zdjęcie główne

Dach zrekonstruowano na podstawie jednej znalezionej na strychu podczas remontu dachówki-karpiówki.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie - Niech to prestiżowe wyróżnienie będzie zachętą do dalszej, pełnej pasji i poświęcenia, opieki nad zabytkami – mówił w Lublinie Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego oraz generalny konserwator zabytków, gratulując laureatom Konkursu "Laur Konserwatorski 2022".

Reklama

Laurem już po raz 22 wyróżniono najlepsze realizacje konserwatorskie. Wśród czterech tegorocznych laureatów jest gmina Puchaczów za remont Dworu Lachertów w Ciechankach Łańcuchowskich, który sfinansowano z projektu "Przywrócenie wspólnego dziedzictwa kulturowego bazą dla transgranicznej współpracy młodzieży i grup twórczych z Polski i Białorusi" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Od ruiny uratowano dwa dwory po dwóch stronach granicy, Lachertów w Ciechankach i Rejtanów w Gruszówce na Białorusi.

Rozstrzygnięcie organizowanego co roku konkursu odbyło się 27 maja. Patronami konkursu są generalny konserwator zabytków, wojewoda lubelski i Lubelski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.  

Laur konserwatorski promuje wzorcowo wykonane prace przy zabytkach i adaptacjach. Jest formą docenienia dbałości o ich właściwe utrzymanie i zagospodarowanie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy