Kapela Karbon występuje w barwach gm. Puchaczów. Tu odbywa próby, latem ub. roku przygrywała mieszkańcom na potańcówce przy fontannie w puchaczowskim parku, ale również podczas dancingu towarzyszącego Ogólnopolskiemu Festiwalowi Kapel Ulicznych i Podwórkowych Łęczna 2021.
W Werbkowicach I miejsce zdobyła Maciejowa Kapela, II – Szczebrzeska Kapela Podwórkowa. Obie są doskonale znane łęczyńskiej publiczności z festiwali odbywających się w naszym mieście.
Górnicza Kapela Podwórkowa Karbon powstała w 1993 roku z inicjatywy Tadeusza Kuśmierza. Festiwalowo zaistniała na X Jarmarku Kapel Podwórkowych w Łańsku i na I festiwalu kapel w Biłgoraju, gdzie zajęła III miejsce.
Od 1995 do 2015 roku, funkcjonując pod patronatem Związku Zawodowego Górników LW Bogdanka, z sukcesem uczestniczyła w przeglądach i festiwalach na terenie całego kraju m.in. w Przemyślu, Biłgoraju, Łaziskach Górnych, Płocku, Krasnymstawie czy Parczewie nagród publiczności. Karboniaki - jak się ich pieszczotliwie nazywa - są laureatami festiwalu w Łęcznej, w tym nagród publiczności. W 1998 i 1999 roku kapela była zapraszana do Pałacu Prezydenckiego, gdzie z okazji Barbórki wystąpiła i spotkała się z prezydentem RP. Karbon jest laureatem nagrody burmistrza miasta Łęczyński Odyniec Kultury.
W skład kapeli, który podajemy za informacją CK w Łęcznej wchodzą: Roman Kurzępa - kierownik kapeli, grający na akordeonie i organach, Ryszard Haratym - saksofon tenorowy, Robert Sacawa - gitara basowa, Dariusz Brzezicki - akordeon, Józef Znamirowski - saksofon sopranowy, Jerzy Pastuszak - instrumenty perkusyjne.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.