Reklama

Reklama

Łęczna: Budują ogólnodostępną tężnię solankową w Parku Podzamcze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Łęcznej

Łęczna: Budują ogólnodostępną tężnię solankową w Parku Podzamcze - Zdjęcie główne

Przy konstrukcji tężni solankowej stoją od lewej: Magdalena Majewska, dyrektor ORW w Łęcznej, Agnieszka Sachar, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci, Młodzieży i ich Rodzin SENSUS, sekretarz ORW w Łęcznej, Wioleta Wachewicz, sekretarz powiatu, Krzysztof Niewiadomski, starosta łęczyński | foto Starostwo Powiatowe w Łęcznej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Ruszyła budowa ogólnodostępnego ogrodu sensorycznego i tężni solankowej, które powstają przy Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Łęcznej.

Reklama

- Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej. Mamy już wykonaną konstrukcję tężni, która będzie usytuowana zgodnie z wytycznymi w północnej części terenu Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Łęcznej – poinformowało dzisiaj starostwo na swoim profilu facebookowym.

Inicjatywa zostanie zrealizowana dzięki współpracy powiatu łęczyńskiego, ORW w Łęcznej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, LW Bogdanka i Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci, Młodzieży i ich Rodzin SENSUS.

Po podpisaniu umowy o współpracy o idei ogrodów sensorycznych na antenie TVP 3 Lublin mówił prof. Krzysztof Kowalczyk, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. - Taki ogród, którego celem jest hortiterapia musi mieć rośliny dające aspekt leczniczy. Wdychanie różnego rodzaju olejków sprzyja w jakimś stopniu poprawie koncentracji i lepszemu samopoczuciu. Ale pamiętajmy, że taki ogród musi też przyciągać tych, którzy będą w nim przebywać dzięki bogactwu kolorów przyciągającego wzrok – wyliczał w lubelskiej telewizji prof. Kowalczyk.

Oprócz tego w ogrodzie podopieczni ośrodka będą hodowali warzywa - sami je wysieją, będą obserwować jak rosną, a w końcu spożywać.

Uprawa i zbiory roślin jadalnych mają bowiem również duże znaczenie teraperateutyczne m. in. dzięki aktywności ruchowej w czasie prac i pobudzaniu zmysłów.

Dzięki realizacji tego projektu w sąsiedztwie Parku Podzamcze znajdzie się ogród, który będzie wspierał nie tylko terapię podopiecznych ośrodka, ale także zostanie udostępniony dla wszystkich mieszkańców powiatu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy