Reklama

Reklama

Łęczna: Większość radnych przeciwna obniżeniu pensji burmistrza i swoich diet

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Burmistrz Łęcznej zaproponował obniżkę swojego wynagrodzenia do ustawowego minimum. Jednocześnie chce, by diety radnych wynosiły od 100 do 140 zł. Obecne 21 z nich zarabia od 1204 zł do nawet 2107 zł netto miesięcznie.

Reklama

Przypomnijmy, że na poprzedniej sesji radni podwyższyli pensję burmistrza Leszka Włodarskiego do 17348 zł brutto, co oznaczało dla niego podwyżkę o 6778 zł.

Burmistrz chce jednak zarabiać mniej. Na dzisiejszą sesję przedłożył radnym uchwałę w sprawie obniżki swojej pensji do 14435 zł brutto.

Taki ruch Leszka Włodarskiego wynika z tego, że radni nie zgodzili się na podniesienie opłaty śmieciowej z 17 zł – poziomu najniższego w woj. lubelskim - do 21 zł.

Gminie brakuje na ten cel 900 tys. zł, dlatego burmistrz postanowił poszukać ich w kieszeni radnych, co wg wyliczeń ratusza dałoby 430 tys. zł rocznych oszczędności i swojej (20 tys. zł oszczędności).

- Kilka tygodni temu radni mówili głośno, że są przeciwko drenowaniu kieszeni mieszkańców i przez to nie uchwalili inflacyjnego wzrostu podatku od nieruchomości, który płacą m.in. duże sklepy jak Stokrotka, Biedronka, Lidl, parki handlowe – mówi Leszek Włodarski.

- Teraz w odpowiedzi na wnioski radnych, aby nie drenować kieszeni mieszkańców i oszczędności zacząć od siebie, ja mówię - sprawdzam – wyjaśnia Leszek Włodarski. Dlatego zaproponowałem obniżkę diet radnych i mojej pensji do minimum, a wygospodarowane oszczędności proponuję przeznaczyć na pokrycie dziury budżetowej w systemie śmieciowym – dodaje burmistrz.

Z kolei opozycja ocenia propozycję Leszka Włodarskiego za niepoważną. Niech pan nie straszy radnych, tym, że sobie obniży o 500 zł, a radni za 100 zł będą pracować – mówił na poprzedniej sesji radny Mariusz Fijałkowski.

Aktualizacja, 26 stycznia, godz. 16

Większość radnych jest przeciwna obniżeniu pensji burmistrza i swoich diet.

Przeciw obniżeniu wynagrodzenia Leszka Włodarskiego zagłosowało 20 radnych, a jeden wstrzymał się od głosu.

Przeciw obniżce diet radnych zagłosowało 17 radnych, dwóch oddało głos "za", a dwoje wstrzymało się od głosu.

- Czas ma swoją cenę - argumentował radny Grzegorz Pelica, przeciwny zarówno obniżce diet radnych, jak i pensji burmistrza. 

WIĘCEJ W PAPIEROWYM WYDANIU "WSPÓLNOTY ŁĘCZYŃSKIEJ" - OD WTORKU, 1 LUTEGO

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy