Reklama

Reklama

Łęczna: Kamienica gotowa, czekamy na 240 nowych drzew

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Postępuje rewitalizacja Starego Miasta. Zakończyły się roboty budowlane w odbudowanej kamienicy. Ratusz zapowiada nasadzenia 240 nowych drzew. Na płycie Rynku II ma ich rosnąć 96, o 36 więcej niż w pierwotnym projekcie.

Reklama

 Drogi, parkingi, chodniki

Trwająca rewitalizacja Starego Miasta objęła ulice: Partyzancką, Kanałową, Plac Kanałowy, Bożniczą, Północną, 11-go Listopada, Spółdzielczą, Nowokościelną i tzw. "Psią Górkę". 

Tam trwały przebudowy. 

- Praktycznie wszystkie drogi, parkingi i chodniki na Starym Mieście zostały już wykonane - poinformował Grzegorz Kuczyński, rzecznik Urzędu Miejskiego. - Trwają jeszcze tylko roboty nawierzchniowe na Rynku II i roboty drogowe na ulicy łączącej Rynek I z Rynkiem II. 

Do wykonania został skwer pod kładką, montaż elementów małej architektury i monitoringu miejskiego, wykonanie nasadzeń zieleni.

Klony, robinie, wiśnie  

W kamienicy zakończyły się roboty budowlane. Trwają przygotowania do wyposażenia centrum działań społecznych. 

Rzecznik zapowiada: - W ramach rewitalizacji Starego Miasta zostanie nasadzonych 240 nowych drzew. Na samej płycie Rynku II zaplanowano zasadzenie 96 drzew, o 36 więcej niż w pierwotnym projekcie. Pozostałe drzewa zostaną posadzone wzdłuż odnowionych ulic i przy parkingach, a także na skwerze pod kładką. 

Wśród gatunków zaplanowanych do zasadzenia są m.in. klon zwyczajny kulisty, robinia kulista, ambrowiec kulisty, wiśnia kulista, conica, katalpa, tuja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy