Reklama

Reklama

Łęczna: Miasto utworzy żłobek i zbuduje przedszkole [LISTA INWESTYCJI]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łęczna: Miasto utworzy żłobek i zbuduje przedszkole [LISTA INWESTYCJI] - Zdjęcie główne

8 mln w 2023 r. miasto przeznaczy na termomodernizację bduynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej. Do wieloletnia inwestycja, której zakończenie przypada na 2024 r.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Zdecydowana większość radnych była za przyjęciem budżetu Łęcznej na 2023 r., w którym dominują przedsięwzięcia drogowe i oświatowe.

Reklama

115 mln zł wydatków i 100,4 mln zł dochodów - to założenia przyjętego w ubiegłą środę, 28 grudnia budżetu Łęcznej na 2023 r.

Planowany deficyt wyniesie niemal 14,6 mln zł. Będzie on pokryty m.in. z kredytów i pożyczek w kwocie 11,8 mln zł. Około 26 mln zł mają stanowić wydatki inwestycyjne.

Ponad połowę wszystkich wydatków, bo aż 65 mln zł gmina przeznaczy na oświatę. Dużą część tej kwoty stanowią wydatki inwestycyjne, bo w 2023 r. będzie kontynuowana termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej, a także rozpocznie się budowa przedszkola na osiedlu Bobrowniki i przebudowa tzw. "małej szkoły" przy ul. Staszica na potrzeby żłobka miejskiego. 

- Ten budżet jest jednym z najlepszych, jakie były w historii gminy - rekordowy pod względem ilości środków przeznaczonych na inwestycje zarówno na terenie miasta, jak i sołectw. Większość tych inwestycji ma dofinansowanie na poziomie większym niż na poziomie 50 proc., nieraz nawet w 90 proc. - tak budżet Łęcznej na 2023 r. recenzował burmistrz Leszek Włodarski.

Za przyjęciem budżetu zagłosowało 19 radnych, a jeden wstrzymał się od głosu. Z kolei wieloletnia prognoza finansowa przeszła jednogłośnie.

NAJWIĘKSZE INWESTYCJE (nakład w 2023 r.):

- docieplenie budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej (projekt dofinansowany z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, realizacja do 2024 r.) - 8 mln zł;

- budowa przedszkola na osiedlu Bobrowniki w Łęcznej (projekt dofinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład, realizacja do 2024 r.) - 6,9 mln zł;

- przebudowa ulic: Słonecznej, Tęczowej, Sportowej, Tulipanowej, Malwowej, Fiołkowej, Storczykowej, Diamentowej, Brylantowej, Ogrodowej, Wesołej, Spokojnej, Księżycowej, Jawoszka, Cichej, Przechodniej i bocznej ul. Szkolnej - 4 mln zł (projekt dofinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład, realizacja do 2024 r.);

- przebudowa drogi gminnej w Podzamczu i Witaniowie - 1,4 mln zł;

- przebudowa dróg gminnych w Starej Wsi i Starej Wsi-Kolonii - 1,2 mln zł;

- przebudowa ulicy Gwarków w Łęcznej - 720 tys. zł;

- przebudowa drogi gminnej w Trębaczowie - 560 tys. zł;

- przebudowa tzw. małej szkoły przy ul. Staszica na cele publicznego żłobka - 500 tys. zł

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy