Chodzi o uchwałę zmieniającą poprzednie zapisy określające zasady udzielania dotacji na sfinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych. Pytanie "pod kogo" te zmiany, jest jak gorący kartofel.
Uproszczenie procedury
Pytaliśmy Piotra Winiarskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej i szefa Klubu Radnych PiS. Choć się - jako jeden z sześciu radnych - pod wnioskiem podpisał, odsyła do Jana Skibińskiego. Radnego, który na sesji proponowane zmiany odczytał i umotywował mówiąc: - Zasadniczy cel to uproszczenie procedury.
Za zmianami zagłosowało szesnastu radnych. Troje było przeciw. Dwoje wstrzymało się od głosu.
Co wprowadza nowe prawo? O dotację można ubiegać się co roku, a nie jak poprzednio co trzy lata. Może wynieść do 80 proc. kosztów remontu (poprzednio do 50), wniosek można składać do 31 maja, aby otrzymać pieniądze z bieżącego budżetu (poprzednio przed jego uchwaleniem), dotacja może być przyznana na obiekty wpisane do gminnej ewidencji zabytków, a nie tylko do rejestru zabytków.
(...)
POZOSTAŁO 73 PROC. TEKSTU
Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.