Reklama

Reklama

Łęczyński SPZOZ w czołówce najlepiej zarządzanych szpitali w Polsce

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: www.powiatleczynski.pl

Łęczyński SPZOZ w czołówce najlepiej zarządzanych szpitali w Polsce - Zdjęcie główne

Dyrektor szpitala w Łęcznej, Krzysztof Bojarski (w środku) odbiera nagrodę na gali w Łodzi | foto www.powiatleczynski.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Szpital Powiatowy w Łęcznej zajął piąte miejsce w swojej kategorii w ogólnopolskim rankingu "Liderzy Zarządzania".

Reklama

BFF Banking Group – niezależny podmiot finansowy specjalizujący się w faktoringu i pożyczkach, usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, bankowością oraz płatnościami korporacyjnymi – opublikował wyniki siódmej edycji zestawienia "Liderzy Zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group".

Ogólnopolski ranking docenia jednostki publiczne, które wykazują się wysoką jakością opieki medycznej idącą w parze z efektywnością ekonomiczną. Jego celem jest promocja najlepszych praktyk w publicznej służbie zdrowia oraz sprawdzenie, które szpitale osiągają najlepsze wyniki zarządcze.

Jednostki publiczne ochrony zdrowia podzielone zostały na trzy kategorie pod względem wysokości kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Łęczyński szpital doceniony

W tegorocznej edycji rankingu doceniony został Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej, który zajął piąte miejsce w swojej kategorii (kontrakt z NFZ od 70 do 149 mln zł). W tym zestawieniu jest jedyną placówką z woj. lubelskiego.

O wysokiej pozycji szpitala decydowały takie kryteria jak rentowność sprzedaży, dynamika kontraktu z NFZ, płynność szybka oraz dynamika aktywów. Lista "Liderów zarządzania" została ogłoszona na uroczystej gali, która odbyła się w czwartek, 24 listopada w Łodzi. Uczestniczył w niej dyrektor SPZOZ w Łęcznej, Krzysztof Bojarski.

- To szczególnie cenne wyróżnienie, bo oparte o obiektywne, ekonomiczne kryteria - stwierdził szef SPZOZ w Łęcznej.

- Nasz szpital znalazł się w czołówce najlepiej zarządzanych szpitali w Polsce, co jest oczywiście zasługą całego pionu zarządczego, w skład którego wchodzą lekarze koordynujący, pielęgniarki oddziałowe i kierownicy komórek organizacyjnych. To wyróżnienie dla nich, zasłużyli na to – dodał Bojarski.

 
8,6 mln zł zysku i kolejne inwestycje
Przypomnijmy, że łęczyńska lecznica jest w gronie szpitali, które zamiast przynosić straty, generują zyski.  I to niemałe, bo tylko w ubiegłym roku nasz szpital wypracował 8,601 mln zł zysku netto.
Dzięki tak dobrym wynikom finansowym szpital inwestuje m.in. w opiekę senioralną. W czerwcu br. w nowo wybudowanym skrzydle szpitala zaczęło działać Centrum Opieki Senioralnej w Łęcznej ze 144 łóżkami.

Koszt budowy centrum wyniósł 13,6 mln zł i był pokryty ze środków własnych szpitala. Do tego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła do niego sprzęt warty blisko 5 mln zł.

Szpital w Łęcznej skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne. Łączna kwota dofinansowań otrzymanych w ubiegłym roku to 2,048 mln zł.

Ponadto w łęczyńskiej lecznicy działa słynne na całą Polskę Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.

A kolejna inwestycja ruszy lada dzień - do połowy przyszłego roku za 9,657 mln zł zostanie przebudowany i rozbudowany Szpitalny Oddział Ratunkowy w Łęcznej.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy