Reklama

Reklama

Łęczyński szpital realizuje pilotażowy program skierowany do pacjentów z otyłością olbrzymią

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: www.powiatleczynski.pl

Łęczyński szpital realizuje pilotażowy program skierowany do pacjentów z otyłością olbrzymią - Zdjęcie główne

foto www.powiatleczynski.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Szpital w Łęcznej jest jednym z 15 ośrodków w kraju, który realizuje pilotażowy program KOS-BAR skierowany do pacjentów z otyłością olbrzymią. Mogą z niego skorzystać chorzy od 18 roku życia, u których rozpoznano otyłość spowodowaną nadmierną podażą energii.

Reklama

Szpital w Łęcznej jest jednym z 15 ośrodków w kraju, który realizuje pilotażowy program KOS-BAR skierowany do pacjentów z otyłością olbrzymią. Mogą z niego skorzystać chorzy od 18 roku życia, u których rozpoznano otyłość spowodowaną nadmierną podażą energii.

- Program realizujemy od grudnia ubiegłego roku. Skorzystało z niego 112 osób – informuje dyrektor SPZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski. – Do września, bo tak długo będzie trwał program, możemy jeszcze przyjąć ponad dwustu pacjentów, którym zapewniamy kompleksową opiekę przed i po operacji.

Ale chciałbym dodać, że w dziedzinie bariatrii specjalizujemy się od wielu lat. Mamy wiedzę, doświadczony zespół, a teraz dodatkowo specjalny program, który pozwala zająć się jeszcze większą grupą pacjentów z otyłością olbrzymią.

Kwalifikacja do leczenia
Do leczenia chirurgicznego pacjent może być zakwalifikowany na podstawie następujących kryteriów klinicznych:
1) BMI* (wskaźnik masy ciała) ≥ 40 kg/m² u świadczeniobiorców z rozpoznaniem ICD-10: E66.0 Otyłość spowodowana nadmierną podażą energii;
2) BMI (wskaźnik masy ciała) 35–40 kg/m² u świadczeniobiorców, u których chirurgicznie indukowana redukcja masy ciała może przynieść potencjalną poprawę w zakresie chorób wywołanych otyłością.
Program KOS-BAR realizowany jest w czterech modułach.
I etap - to diagnostyka. Obecnie okres oczekiwania na diagnostykę wynosi miesiąc.
II etap - to rehabilitacja przedoperacyjna, która trwa około 3 miesięcy od diagnostyki.
III etap – operacja, którą wykonuje się od 3 do 6 miesięcy od diagnostyki.
IV etap polega na rehabilitacji przed i pooperacyjnej i odbywa się 1 miesiąc przed i około 2-3 miesięcy po operacji.

Gdzie uzyskać informacje?
Biuro Projektu w SPZOZ w Łęcznej, pokój nr 4, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-13.00 lub pod nr tel. 81-752-63-32.

*BMI - wskaźnik masy ciała jako masa ciała w kilogramach podzielona przez wzrost w metrach, podniesiony do potęgi drugiej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy