reklama
reklama

Mamy "Zielone Zagłębie", czy będzie zielony węgiel z Bogdanki?

Opublikowano:
Autor:

Mamy "Zielone Zagłębie", czy będzie zielony węgiel z Bogdanki? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie- Macie Bogdankę, bogatego przedsiębiorcę potrzebującego potężnej ilości energii, która może stać się energią zieloną i posłużyć fedrowaniu "zielonego" węgla - to jedna z tez forum energetycznego, jakie odbyło się w Ludwinie. Według kolejnej, połączenie interesów Bogdanki, biznesu opartego o ogromne zużycie energii z interesem lokalnych wytwórców zielonej energii, czyli gmin i mieszkańców, jest oczywiste.
reklama

Ponadlokalna strategia rozwoju "Zielone zagłębie" zakłada produkcję energii odnawialnej we współpracy z kopalnią Bogdanka, zminimalizowanie udziału węgla w wytwarzaniu energii elektrycznej i zapewnieni czystej energii firmom, które przyszłyby ze swoim biznesem do strefy ekonomicznej tworzonej przez sześć gmin.

Zielone Zagłębie 

Właśnie "Zielone Zagłębie: Energetyka rozproszona i środowisko" były tematem forum, które odbyło się 6 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie. Gospodarzami spotkania byli burmistrz Łęcznej i wójtowie Cycowa, Ludwina, Milejowa, Puchaczowa oraz Urszulina, gmin, które tworzą ponadlokalne porozumienie "Zielone Zagłębie".

- Zmierzamy ku zielonemu rozwojowi rozproszonej energetyki oraz źródeł odnawialnych i mamy dwa wyjścia - mówił prof. Dariusz Prostański, dyrektor Instytutu Techniki Górniczej KOMAG - albo udawać, że to się nie dzieje i ten proces bezie się toczył poza nami, albo się włączyć w ten proces i wynieść z tego jak największe korzyści. 

reklama

- Spotykamy się, aby rozmawiać o węglu i tradycyjnej energetyce, ale również o przyszłości, o nowych rozwiązaniach i współpracy między gminami a przedsiębiorstwem górniczym i naukowcami w poszukiwaniu nowego kierunku, w którym mamy podążać - mówił Andrzej Chabros, wójt Ludwina. 

Zielone rozdanie  

- Obecnie podstawą budowy strefy ekonomicznej jest dostarczenie źródeł wytwarzania energii, nikt nie chce wchodzić z produkcją, jeśli nie jest to zielone rozdanie - mówił Andrzej Jeżewski, właściciel firmy Promet-Plast, która od 2012 roku zajmuje się produkcję energii elektrycznej wytwarzanej z odnawialnych źródeł energii. - Tworząc bezpieczeństwo energetyczne lokalne, czyli energetykę rozproszoną, dajemy każdemu obywatelowi mo

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama