Reklama

Reklama

Milejów: Niedługo rocznica obecności radnej Zielińskiej na sesji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Listopad 2018 r. Radna Justyna Zielińska odbiera nominację na pierwszej sesji Rady Gminy Milejów po wyborach samorządowych

Milejów: Niedługo rocznica obecności radnej Zielińskiej na sesji - Zdjęcie główne

foto Listopad 2018 r. Radna Justyna Zielińska odbiera nominację na pierwszej sesji Rady Gminy Milejów po wyborach samorządowych

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie W całym 2022 r. była tylko na dwóch sesjach Rady Gminy Milejów, w 2021 r. na jednej, w 2020 r. na trzech. Tak swój mandat sprawuje radna Justyna Zielińska.

Reklama

Zacznijmy jednak od tego, że w ostatnich wyborach jedną z kandydatek na wójta gminy Milejów była popierana przez Prawo i Sprawiedliwość Magdalena Gajowiak. Wójtem nie została, ale z jej komitetu do Rady Gminy Milejów dostały się dwie osoby.

Jedną z nich był Krzysztof Niewiadomski z PiS, ale oddał mandat, bo wybrano go na starostę.

Ta druga osoba to właśnie Justyna Zielińska z Zalesia, która w wyborach zdobyła 118 głosów. Startowała z okręgu obejmującego miejscowości: Antoniów, Antoniów-Kolonia, Górne, Kajetanówka i Zalesie.

I choć ona mandatu się nie zrzekła, to na posiedzeniach Rady Gminy Milejów jest rzadkim gościem. Ostatnio na sesji była w marcu 2022 r., kiedy to również pojawiła się po rocznej przerwie.

10 tys. zł za jedną sesję

W związku z jej bardzo częstą absencją w Urzędzie Gminy Milejów poprosiliśmy o wykaz obecności radnej Zielińskiej na sesjach Rady Gminy. W obecnej kadencji odbyło się ich do tej pory 54, a Zielińska była jedynie na 14.

Radni gminy Milejów mogą usprawiedliwiać swoje absencje ustnie u przewodniczącego rady. Jemu podają powód nieobecności i nie muszą przedstawiać żadnych dokumentów, np. zwolnienia L4.

Zielińska ma usprawiedliwionych 22 spośród swoich 40 nieobecności. Mimo wielu absencji pobiera dietę.

Jak wynika z oświadczeń majątkowych radnej Zielińskiej, w 2021 r. otrzymała 10 tys. zł diety (obecna na jednej sesji), w 2020 r. - 5,8 tys. zł (była na trzech sesjach), w 2019 r. - 4,8 tys. zł (obecna na pięciu sesjach). 

Przebywa w innej części kraju

Z tych samych oświadczeń dowiadujemy się, że Zielińska pracowała w spółce Kampol-Fruit. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że już tam jednak nie pracuje i przez większość czasu przebywa w innej części Polski.

Chcieliśmy więc zapytać Justynę Zielińską, dlaczego w takim razie nie zrzekła się mandatu radnej i co ma do powiedzenia wyborcom, którzy na nią głosowali, a także mieszkańcom pięciu wsi, których mogłaby reprezentować w radzie.

Jednak w ogóle nie zgodziła się na rozmowę z naszym dziennikarzem,  gdy usłyszała, że chodzi o jej liczne nieobecności na sesjach. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy