Reklama

Reklama

Milejów: Po naszym tekście radna Justyna Zielińska zrzekła się mandatu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Milejów: Po naszym tekście radna Justyna Zielińska zrzekła się mandatu - Zdjęcie główne

Listopad 2018 r. - na pierwszej sesji radna Justyna Zielińska odbiera nominację. Później notorycznie opuszcza sesje i posiedzenia komisji

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie O tym, że ta radna jest na sesjach bardzo rzadkim gościem, pisaliśmy przed dwoma tygodniami. I już w ubiegłym tygodniu do przewodniczącego Rady Gminy Milejów dotarło pismo, w którym Justyna Zielińska zrzekła się mandatu.

Reklama

Jak wyliczaliśmy, była ona obecna jedynie na 14 z 54 sesji. W całym 2022 r. pojawiła się tylko na dwóch posiedzeniach rady, w 2021 r. na jednym, w 2020 r. na trzech. 22 ze swoich 40 nieobecności usprawiedliwiła ustnie u przewodniczącego rady.

Jak wynika z oświadczeń majątkowych radnej Zielińskiej, w 2021 r. otrzymała 10 tys. zł diety, w 2020 r. - 5,8 tys. zł, w 2019 r. - 4,8 tys. zł.

Jak wiemy nieoficjalnie, Justyna Zielińska od pewnego czasu przebywa w innej części Polski.

I już na żadną sesję nie przyjedzie, bo dwa tygodnie po naszej publikacji na temat jej licznych nieobecności, do przewodniczącego Rady Gminy Milejów dotarło pismo Zielińskiej, w którym radna ta zrzeka się mandatu z przyczyn "osobistych i zdrowotnych".

Jej pismo urzędnicy przekazali komisarzowi wyborczemu, który zgodnie z przepisami stwierdzi wygaśnięcie mandatu radnej "w terminie 14 dni od dnia wystąpienia przyczyny wygaśnięcia".

Następnie w ciągu trzech miesięcy od wydania postanowienia przez komisarza wyborczego zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające w okręgu, z którego startowała Justyna Zielińska.

Obejmuje on miejscowości: Antoniów, Antoniów-Kolonia, Górne, Kajetanówka i Zalesie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy