Reklama

Reklama

Milejów wystąpił z wnioskiem o prawa miejskie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

 Milejów wystąpił z wnioskiem o prawa miejskie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Radni dali zielone światło i w ubiegłym tygodniu wójt Milejowa wystąpił za pośrednictwem wojewody do ministra spraw wewnętrznych i administracji z wnioskiem o nadanie statusu miasta miejscowości Milejów-Osada.

Reklama

Nadanie praw miejskich dla Milejowa-Osady było jedną z obietnic wyborczych wójta Tomasza Surysia.

Gdy w lutym ruszyły konsultacje społeczne w tej sprawie, wójt w komunikacie na urzędowej stronie zachęcał mieszkańców do poparcia pomysłu.

Gmina w budowie

Suryś wyliczył tegoroczne inwestycje, które przyczyniają się do lepszej jakości życia w Milejowie-Osadzie: rewitalizacja terenów przyległych do GOK wraz z przebudową budynku domu kultury, modernizacja parku gminnego, przebudowa stadionu Tura Milejów, adaptacja budynku Asturii na potrzeby OSP i Klubu Seniora, powstanie budynku wielorodzinnego w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej i rozpoczęcie przebudowy około siedmiu kilometrów dróg gminnych.

- Obrazu »gminy w budowie« dopełni pierwszy etap gazyfikacji Osady Milejów, termomodernizacja budynku ośrodka zdrowia i kolejne nabory inwestycyjne wniosków w ramach Polskiego Ładu - dodał wójt Suryś.

(...)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy