reklama
reklama

Mniejsze wydobycie, Enea i Azoty szukają węgla gdzie indziej, morale załogi fatalne. Quo vadis, Bogdanko?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mniejsze wydobycie, Enea i Azoty szukają węgla gdzie indziej, morale załogi fatalne. Quo vadis, Bogdanko? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskieZaciśnięta ściana w kopalni Bogdanka rzuca długi cień. Lubelski Węgiel zapowiedział obniżone do 8,3 mln wydobycie również na rok 2023. Do informacji, że może nie dostarczyć zakontraktowanego węgla elektrowniom Enei, doszła kolejna - o zagrożeniu dostaw dla puławskich Azotów. Wśród załogi niepokój o miejsca pracy i płace.
reklama

Kopalnia zakłada, że plan działań zmierzających do uruchomienia ponownego wydobycia z wyłączonej z eksploatacji ściany gotowy będzie do połowy przyszłego miesiąca. Do naszej redakcji dotarł sygnał, że górnicy obawiają się robót w "ścianie śmierci".

Bryndza z węglem, gdy go najbardziej potrzeba

Wobec kryzysu węglowego – wzmożonego popytu i wysokich cen węgla kamiennego – LWB uznał za istotne poinformować 27 września, że pojawienie się nagłych i nieprzewidywalnych utrudnień w prowadzeniu wydobycia, które były bezpośrednim powodem zatrzymania produkcji ze ściany 3/VII/385 wpłynie również na plan produkcyjny w roku 2023 i zakłada wydobycie na poziomie 8,3 mln ton węgla handlowego.

reklama

W komunikacie spółki czytamy, że opracowuje ona "plan naprawczy obejmujący działania, zmierzające do jak najszybszego uwolnienia uwięzionego kompleksu ścianowego i przywrócenia produkcji ze ściany".

W branżowym portalu netTG.pl Grzegorz Gawroński, dyrektor ds. korporacyjnych i prokurent w LW Bogdanka, dodał: - W chwili obecnej pracę prowadzi zespół ekspertów, który ma za zadanie ocenić sytuację, zaproponować działania naprawcze, a także oszacować czas niezbędny do ich wykonania i ponownego uruchomienia wydobycia ze ściany.

Plan powinien być gotowy do połowy przyszłego miesiąca.

Nagły i niespodziewany wzrost ciśnienia

O poważnym problemie geologicznym, który skutkował ścięciem wydobycia o prawie milion ton – z 9,2 do 8,3 mln – Bogdanka poinformowała 14 września. Tego samego dnia wicepremier Jacek Sasin podał na Twitterze informację o wniosku o odwołanie prezesa kopalni. Dwa dni później Artur Wasil stracił sprawowane od wiosny 2018 roku stanowisko.

reklama

(…)

WIĘCEJ W PAPIEROWYM I ELETRONICZNYM WYDANIU WSPÓLNOTY ŁĘCZYŃSKIEJ – LINK

 

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama