Reklama

Reklama

Nauczycielka łęczyńskiego Jagiellończyka: Kazano nam zdjąć plakat o zbiórce dla uchodźców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Łęcznej

 Nauczycielka łęczyńskiego Jagiellończyka: Kazano nam zdjąć plakat o zbiórce dla uchodźców - Zdjęcie główne

Zostało to bardzo źle odebrane przez uczniów i przez nauczycieli, bo podcięto nam skrzydła - mówi Agnieszka Fiedeń, nauczycielka Jagiellończyka (druga od lewej). Zdjęcie z obrad Komisji Oświaty, 4 marca | foto Starostwo Powiatowe w Łęcznej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Uczniowie podległego powiatowi Jagiellończyka chcieli zrobić zbiórkę dla uciekających przed wojną kobiet i dzieci. Podobną jak w wielu innych szkołach. Jednak, jak informuje nauczycielka Jagiellończyka i przedstawicielki związków zawodowych, starostwo miało zdusić tę inicjatywę już w samym zarodku.

Reklama

I te pudełka tam tak stoją

Również łęcznianie już od pierwszych dni agresji Rosji na Ukrainę ruszyli z pomocą naszym sąsiadom. Oddolne zbiórki rozpoczęły m.in. miejskie szkoły i przedszkola, a informacje o zbiórkach ogłaszały na swoich stronach internetowych.

Nieść dobro chcieli także uczniowie i nauczyciele podległego starostwu Zespołowi Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej. Szybko jednak władze powiatu miały ukrócić tę inicjatywę, o czym mówiła na ostatnim posiedzeniu Komisji Oświaty Rady Powiatu Łęczyńskiego Agnieszka Fiedeń, nauczycielka w Jagiellończyku i członek "Solidarności".

- W naszej szkole działa wolontariat. Przewodnicząca tego zespołu wyszła z inicjatywą i młodzież rozpoczęła zbiórkę. Nie wiem, czyja to była inicjatywa, ale kazano zdjąć plakat ze strony szkoły. Nasza wewnętrzna inicjatywa została zablokowała, zostało to bardzo źle odebrane przez uczniów i przez nauczycieli, bo tak jakby podcięto nam skrzydła. I te pudełka tam tak stoją – mówiła Agnieszka Fiedeń w czasie obrad, które odbyły się w piątek, 4 marca.

(...)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy