Reklama

Reklama

Nowy członek zarządu powiatu łęczyńskiego. Zastąpił fikcyjnego "lokatora" starosty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowy członek zarządu powiatu łęczyńskiego. Zastąpił fikcyjnego "lokatora" starosty - Zdjęcie główne

Adam Niwiński był starostą łęczyńskim dwie kadencje

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Od lipca ubieglego roku Arkadiusz Onyszko był członkiem zarządu powiatu łęczyńskiego tylko na papierze. W końcu złożył rezygnację.

Reklama

Zarząd powiatu łęczyńskiego jest pięcioosobowy.

Jednym z członków był Arkadiusz Onyszko, bramkarz reprezentacji Polski i do lipca ubiegłego radny powiatu.

Jego mandat wygasił wojewoda, który ustalił, że Onyszko w dniu wyborów samorządowych w 2018 r. nie mieszkał w powiecie łęczyńskim, a jedynie był na krótki czas zameldowany w domu przyszłego starosty Krzysztofa Niewiadomskiego.

Po tym jak Onyszko przestał być radnym, nadal pozostawał członkiem zarządu. Nadal ze swoim fikcyjnym "lokatorem" chciał bowiem pracować starosta Niewiadomski. Onyszko przez ten czas nie pobierał już diety, ale też na posiedzenia zarządu nie przyjeżdżał. Przez W końcu złożył rezygnację ze swojego stanowiska.

Miejsce Onyszki z zarządzie powiatu zajął Adam Niwiński, który był starostą łęczyńskim kadencji 2006-2010 i 2010-2014. Wczoraj uchwałę w sprawie stwierdzenia powołania nowego członka zarządu podjęli radni. Dziewięciu było za, sześciu przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.

Obecnie więc zarząd powiatu łęczyńskiego tworzą członkowie Prawa i Sprawiedliwości, a także radni, którzy startowali z list partii rządzącej: starosta Krzysztof Niewiadomski, wicestarosta Michał Pelczarski, Piotr Rybak, Michał Woźniak i Adam Niwiński. 

Niwiński jako członek zarządu z automatu stracił miejsce w komisjach, w których zasiadał.

Do komisji rewizyjnej oraz komisji skarg, wniosków i petycji dołączyła Agata Dudek. Przypomnijmy, że właśnie ta radna jako druga z listy PiS w tym samym okręgu, weszła do rady po wygaśnięciu mandatu Onyszki.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy