Reklama

Reklama

Od lipca nowe stawki opłaty za śmieci

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie ilustracyjne - Pixabay

 Od lipca nowe stawki opłaty za śmieci - Zdjęcie główne

foto zdjęcie ilustracyjne - Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Urząd Miejski w Łęcznej przypomina o zmianach w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Nowe stawki obowiązują od 1 lipca.

Reklama

Uchwałą Rady Miejskiej nowa stawka opłaty dla mieszkańców wynosi 20 zł od osoby za miesiąc. Stawka podwyższona w wysokości 40 zł od osoby miesięcznie będzie stosowana w przypadkach zgłoszenia przez firmę odbierającą odpady złego segregowania odpadów - lub jego braku - po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego zgodnie z ordynacją podatkową. W związku ze zmianą stawki właściciele nieruchomości zobowiązani są do złożenia nowej deklaracji.

Nowa ulga

Od 1 lipca będzie też obowiązywała nowa ulga. Zwalnia ona w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli domów jednorodzinnych, którzy kompostują bioodpady w kompostowniku przydomowym. To ulga w wysokości 1,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca zamieszkującego nieruchomość.

Aby skorzystać z ulgi właściciel nieruchomości, który kompostuje bioodpady, powinien złożyć nową deklarację od 1 lipca i najpóźniej do 10 sierpnia br.

Nowy druk

Urząd Miasta przypomina, że wszelkie zmiany mające wpływ na wysokość opłaty - jak zmiany liczby domowników czy zgłoszenie nowego kompostownika lub związane z Kartą Dużej Rodziny - od 1 lipca należy zgłaszać na nowym druku deklaracji.

 

Na stronie UM dostępne do pobrania są: deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składana przez właścicieli nieruchomości obejmująca wszelkie zmiany zaistniałe od 1 lipca, załącznik do deklaracji w postaci oświadczenia o osobach zamieszkujących daną nieruchomość oraz pismo przewodnie dotyczące zmiany liczby osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy