Reklama

Reklama

Podległe powiatowi łęczyńskiemu szkoły na minusie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie ilustracyjne - Pixabay

Podległe powiatowi łęczyńskiemu szkoły na minusie  - Zdjęcie główne

foto zdjęcie ilustracyjne - Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie - Na ten moment 1,186 mln zł wynoszą braki w budżetach szkół - informowała w czasie ostatnich obrad komisji oświaty Ewa Siegieda, zastępca naczelnika wydziału obsługi szkół i placówek oświatowych Starostwa Powiatowego w Łęcznej.

Reklama

- Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Łęcznej i Przedszkole Ogólnodostępne w Ludwinie nie mają braków, natomiast w pozostałych są - uzupełniła Ewa Siegieda na posiedzeniu w czwartek, 25 listopada.

Subwencja 23, a wydatki 26 mln zł

- Czy dziś wiadomo, bo kończy się rok 2021, ile dołożymy do funkcjonowania szkół w stosunku do otrzymanej w tym roku subwencji? - dopytywał radny Roman Cholewa w związku z tym, że problemem samorządów są od lat koszty funkcjonowania oświaty przewyższające otrzymaną od ministerstwa finansów subwencji.

- Orientacyjnie mogę powiedzieć, że subwencja na ten rok wyniesie około 23 mln zł, a budżet, jaki mamy zaplanowany, to jest 26 mln zł i może przekroczy ten budżet o jakąś kwotę, ale dopóki się rok kalendarzowy nie skończy, nie chciałabym o tym konkretnie mówić, czy się w tym 26 mln zł zmieścimy – odpowiedziała Ewa Siegieda.

Dostaliśmy subwencję wyrównawczą

Na posiedzeniu obecny był wicestarosta, Michał Pelczarski, który zapewnił, że mimo wyliczeń zastępcy naczelnika powiat nie będzie musiał z własnej kieszeni dorzucać w 2021 r. do oświaty trzech milionów zł.

- W związku z tym, że dostaliśmy subwencję wyrównawczą w kwoce ponad 2 mln zł, spodziewamy się, że w tym roku do oświaty powinniśmy dołożyć niewiele więcej niż około 2 mln zł dlatego, że większość tej kwoty będzie przeznaczona na to, żeby tę różnicę między 23 a 26 zniwelować. Także to będzie kolejny rok, gdzie kwota dołożenia do oświaty będzie niższa. Z roku na rok ona spada, dodatkowo teraz musimy dołożyć 1,186 mln zł, ale zostaje nam ponad 700 mln zł w rezerwie – wicestarosta. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy