Reklama

Reklama

Posłanki KO pytały, czy narzeczona "pupila Kaczyńskiego" dostała kasę z Bogdanki (WIDEO)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Marta Wcisło - Poseł na Sejm RP/FB

Posłanki KO pytały, czy narzeczona "pupila Kaczyńskiego" dostała kasę z Bogdanki (WIDEO) - Zdjęcie główne

Posłanki Koalicji Obywatelskiej w czasie kontroli poselskiej w Bogdance. Od lewej: Marta Wcisło, Joanna Frydrych | foto Marta Wcisło - Poseł na Sejm RP/FB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Posłanki Koalicji Obywatelskiej, Marta Wcisło i Joanna Frydrych przeprowadziły dzisiaj interwencję poselską w spółce Lubelski Węgiel Bogdanka. Pytały o sprawozdanie finansowe, wydatki kopalni na bezpieczeństwo, ale też m. in. o słynne zaręczyny pupila Jarosława Kaczyńskiego i jego narzeczoną.

Reklama

- Chcemy także sprawdzić, czy prawdą jest to, o czym mówią górnicy, że pieniądze [spółki] są przelewane na różnego rodzaju organizacje, instytucje, fundacje nie związane z regionem, a związane z działaczami partii rządzącej i osobami z nimi powiązanymi - zapowiadała lubelska posłanka Marta Wcisło na konferencji prasowej zorganizowanej tuż przed rozpoczęciem interwencji.

- Chcemy sprawdzić, ile Bogdanka przelała na rzecz Fundacji im. Kazimierza Promyka, w której to zasiada i organizuje spotkania słynna narzeczona pana Moskala, asystenta pana Kaczyńskiego, która to prowadziła spotkanie w czerwcu 2022 r. Chcemy także sprawdzić, czy narzeczona, pani Maria Cholewińska otrzymywała z Bogdanki pieniądze do instytucji, które prowadzi - dodała.

I podkreślała, że te pytania zadają dzisiaj górnicy.

Po wyjściu z budynku zarządu spólki Lubelski Węgiel Bogdanka poinformowały jednak: "Niestety nie otrzymałyśmy konkretnej odpowiedzi na żadne z pytań".

Co na to Bogdanka?

W związku z kontrolą poselską kopalnia wydała oświadczenie, w którym czytamy, że Lubelski Węgiel Bogdanka jako spółka notowana na giełdzie publikuje raporty bieżące, w których informuje o wszystkich zdarzeniach, mających istotny wpływ na sytuację gospodarczą, majątkową bądź finansową spółki lub mogących w znaczny sposób wpłynąć na cenę lub wartość notowanych instrumentów finansowych.

"Wyżej wymienione pismo zostało w dniu dzisiejszym doprecyzowane w zakresie informacji o jakich udostępnienie wniosły posłanki. Stosowna odpowiedź zostanie udzielona w terminie przewidzianym w cytowanej wyżej ustawie. Jednocześnie Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. pragnie wyraźnie podkreślić, iż wszelkie niezbędne informacje przekazuje na bieżąco właściwym i uprawnionym organom" - podała spółka LW Bogdanka w oświadczeniu.

(...)

WIĘCEJ W PAPIEROWYM WYDANIU WSPÓLNOTY ŁĘCZYŃSKIEJ - OD WTORKU, 7 LUTEGO

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy