Reklama

Reklama

Posterunek w Milejowie otwarty!

Opublikowano: 1 kwietnia 2021 12:25
Autor: Kamil Kulig

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Po blisko 12 latach ponownie został otworzony posterunek policji w Milejowie. O jego reaktywację wnioskowali mieszkańcy.

Reklama

Dawna jednostka znajdująca się w tym samym miejscu została zlikwidowana w grudniu 2009 roku. Po przeprowadzonym w 2017 roku cyklu debat społecznych na temat bezpieczeństwa, rada sołecka Milejowa–Osady podjęła działania w kierunku reaktywacji posterunku. Pod petycją za przywróceniem posterunku podpisało się wówczas 800 mieszkańców.

Przedstawiciele władz samorządowych oraz społeczności lokalnych wskazywali na konieczność łatwego i stałego dostępu do policjantów, a także skrócenia czasu reakcji na zdarzenia.

W związku z tym Tomasz Suryś, wójt gminy Milejów przeznaczył pomieszczenia budynku gminy na siedzibę posterunku a rada gminy podjęła decyzję sfinansowania prac modernizacyjnych. Prace kosztowały 399 tys. zł. Z kolei komenda wojewódzka wyposażyła pomieszczenia posterunku.

Z uwagi na bezpieczeństwo i obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa otwarcie siedziby miało charakter symboliczny.

Symboliczne klucze do posterunku, insp. Paweł Paździor Komendant Powiatowy Policji w Łęcznej, wręczył w czwartek, 1 kwietnia powołanemu do pełnienia funkcji kierownika asp. szt. Szczepanowi Berneckiemu.

Będzie pięciu funkcjonariuszy

Posterunek przystosowany jest dla osób z niepełnosprawnością. Ma blisko 134 mkw. powierzchni. Służbę będzie w nim pełnić pięciu policjantów: kierownik, dwóch dzielnicowych i dwoje policjantów prewencji.

- Posterunek nie będzie czynny całodobowo. Zgłoszenia interwencji pilnych przyjmował będzie tak jak do tej pory dyżurny z komendy powiatowej w Łęcznej. Zawiadomienia o przestępstwie i w sprawach o  wykroczenia również będą przyjmowali policjanci z łęczyńskiej jednostki. Natomiast bieżące sprawy mieszkańców, obsługiwać będą policjanci prewencji oraz dzielnicowi mł. asp. Wojciech Skalski i asp. Łukasz Puchalski – – informuje asp. Magdalena Krasna, rzeczniczka łęczyńskiej policji.

- Podstawowe zadania funkcjonariuszy milejowskiego posterunku to zapewnienie mieszkańcom możliwości zgłaszania o sytuacji zagrażających bezpieczeństwu ludzi i mienia oraz bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu  - dodaje. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.