Reklama

Reklama

Powiat łęczyński: Będą próbowali łączyć szkoły?

Opublikowano: pon, 27 wrz 2021 08:57
Autor:

Powiat łęczyński: Będą próbowali łączyć szkoły? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Będą próbowali łączyć szkoły – tak uważa Bogumiła Błaziak, prezes łęczyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, odnosząc się do zamieszania wokół wyboru dyrektora Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej. A naczelniczka wydziału obsługi szkół pytana, kiedy rozpocznie się procedura łączenia szkół, odpowiedziała: "jak tylko zarząd podejmie decyzję".

Reklama

Podejrzenia części radnych i związkowców, że Zarząd Powiatu szykuje się do łączenia szkół wynikał właśnie z ostatnich wydarzeń w Jagiellończyku. Starosta nie rozpisał konkursu na dyrektora tej szkoły, tylko w ostatniej chwili powierzył stanowisko dotychczasowej wicedyrektor.

Na posiedzeniu komisji oświaty radni pytali, dlaczego tymczasowo powierzono tę funkcję, zamiast wybrać dyrektora na pięcioletnią kadencję, co według nich podnosiłoby rangę szkoły i zapewniłoby jej dużo większą stabilność.

Swoje zdanie w tej sprawie wyraziła Bogumiła Błaziak, prezes łęczyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. W protokole z obrad komisji oświaty w dniu 7 września czytamy: "Pani Bogumiła Błaziak powiedziała, że spotkają się za parę miesięcy i będą mieć odpowiedź dlaczego tak się stało. Będą próbowali łączyć szkoły. Radny Teodor Kosiarski powiedział, że jeżeli będą, to on przyklaśnie obiema rękami, bo już dawno tak powinno być. Pani Dorota Makara [naczelniczka wydziału obsługi szkół i placówek oświatowych – przyp. KK] powiedziała, że zarząd ma pewne pomysły co do tej szkoły i być może dlatego ten konkurs nie został ogłoszony".

Obecni na tym posiedzeniu pytali o łączenie szkół Jagiellończyka z Zespołem Szkół Górniczych w Łęcznej. Przypomnijmy, że takie połączenie chciały przeprowadzić już poprzednie władze powiatu, ale zrezygnowały z tego pomysłu po protestach uczniów, nauczycieli i rodziców. A oficjalnym powodem rezygnacji był brak zgody na łączenie szkół Kuratorium Oświaty, mimo że inna państwowa instytucja zalecała likwidację lub łączenie szkół.

(...)

POZOSTAŁO 80 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku, 28 września w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +1 / -0

    Myśląca

    No patrzcie obecna Naczelnik ma inne zdanie jak wówczas gdy była dyrektorem??? Czyżby "dorastanie" , polityczne ??????