Reklama

Reklama

Powiat łęczyński: Nowa radna zaprzysiężona

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Agata Dudek jest łęcznianką "z dziada, pradziada". W Radzie Powiatu Łęczyńskiego zajęła miejsce Arkadiusz Onyszki, którego mandat wygasił wojewoda, bo w dniu wyborów nie był mieszkańcem powiatu łęczyńskiego.

Reklama

Na dzisiejszej sesji odbyło się ślubowanie Agaty Dudek, nowej radnej powiatu łęczyńskiego.

To ona decyzją komisarza wyborczego zajęła miejsce Arkadiusza Onyszki jako osoba, która zdobyła 301 głosów i zajęła drugi wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu łęczyńskim.

„Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej. Tak mi dopomóż Bóg” - ślubowała dzisiaj radna Agata Dudek.

Przypomnijmy, że mandat Onyszki został wygaszony zarządzeniem zastępczym wojewody z powodu braku prawa wybieralności w dniu wyborów.

Chodzi o to, że byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej zameldował u siebie w domu Krzysztof Niewiadomski, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w powiecie łęczyńskim i przyszły starosta. Później w piśmie do wójta Milejowa Niewiadomski sam przyznał, że Onyszko w jego domu w Jaszczowie nie mieszka. A to oznacza, że nie może sprawować mandatu radnego powiatu łęczyńskiego.

Jednak mimo decyzji wojewody, Onyszko nadal będzie członkiem zarządu naszego powiatu, ale bez wynagrodzenia. Taką decyzję podjął starosta Niewiadomski, który wcześniej go fikcyjnie meldował. 

Z kolei Agata Dudek, jak sama mówi o sobie, jest łęcznianką „od dziada pradziada”. - Będę więc zabierać głos w imieniu wszystkich łęcznian i działać dla dobra Łęcznej – podkreśla Dudek.

Nowa radna z wykształcenia i zawodu jest pocztowcem. Obecnie jest naczelniczką Urzędu Pocztowego w Łęcznej przy al. Jana Pawła II. Prywatnie mamą dorosłego syna i córki w wieku szkolnym. 

Dudek dołączyła do tych komisji, których członkiem był Onyszko, a więc do Komisji Kultury, Sportu i Promocji Powiatu oraz do Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Ochrony Konsumenta.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy