Reklama

Reklama

Powiat łęczyński: Zbudują salę gimnastyczną i wyremontują drogę. Dwie gminy dostaną prawie 5 mln zł

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Powiat łęczyński: Zbudują salę gimnastyczną i wyremontują drogę. Dwie gminy dostaną prawie 5 mln zł - Zdjęcie główne

foto Pixabay, zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Dwie gminy z terenu powiatu łęczyńskiego otrzymają bezzwrotne dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR. Jedno zadanie dotyczy remonty gminnej drogi, drugie budowy sali gimnastycznej przy szkole podstawowej.

Reklama

Podano już wyniki naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR. O bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji mogły ubiegać się gminy, powiaty, związki międzygminne i związki powiatowo-gminne, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe gospodarstwa rolne.

Z powodzeniem o pieniądze postarały się dwie gminy z powiatu łęczyńskiego. Dofinansowanie łącznie wynosi prawie 4,8 mln zł. 

Gmina Ludwin otrzyma wsparcie w wysokości prawie 1,8 mln zł na przebudowę drogi gminnej nr 105161L w m. Kobyłki i Kaniwola. Z kolei gmina Milejów dostanie 3 mln zł na budowę sali gimnastycznej wraz z łącznikiem przy Szkole Podstawowej w Łysołajach. To jedno z większych dofinansowań udzielonych w ramach tego programu w województwie lubelskim - znalazło się na siódmym miejscu w klasyfikacji dofinansowań.

Z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR dotacje otrzymało 16. z 20. powiatów województwa lubelskiego. Wśród nich nie ma powiatu łęczyńskiego. W sumie samorządy z województwa lubelskiego otrzymają z tego programu 259,7 mln zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy