Reklama

Reklama

Puchaczów: Figa dla Łukaszenki: Unijne 110 tysięcy euro zamiast dla Białorusi, pójdzie na pomoc Ukrainie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Puchaczów:  Figa dla Łukaszenki: Unijne 110 tysięcy euro zamiast dla Białorusi, pójdzie na pomoc Ukrainie - Zdjęcie główne

Dwór Lachertów w Ciechankach Łańcuchowskich, w gminie Puchaczów, wyremontowany w ramach projektu realizowanego wspólnie przez stronę polską i białoruską. Za remont Dworu w Ciechankach Łańcuchowskich gmina Puchaczów otrzymała "Laur Konserwatorski 2022". Laurem już po raz 22 wyróżniono najlepsze realizacje konserwatorskie w województwie lubelskim. Puchaczów był jednym z czterech laureatów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Specjalna odzież i hełmy, 19 agregatów prądotwórczych, 12 pił łańcuchowych i dwie ręczne tarczowe do przecinania metalu i betonu, 34 węże pożarnicze z prądownicą, motopompy, drabiny, maszty oświetleniowe - przetarg na zakup sprzętu ratunkowego dla dwóch ukraińskich samorządów ogłosiła w ub. tygodniu gmina Puchaczów.

Reklama

Sprzęt wartości około pięciuset tysięcy złotych kupiony zostanie ze 110 tysięcy euro, czyli z trzeciej transzy unijnych środków przeznaczonych dla Białorusi w projekcie realizowanym wspólnie z Puchaczowem. Przekierowanie tych środków na pomoc Ukrainie umożliwiły sankcje, którymi UE uderzyła w Białoruś jako sojusznika Rosji.

- Skorzystają na tym dwie gminy, z którymi gmina Puchaczów współpracuje, Lubliniec koło Kowla i Biłohirja koło Czerkas - mówi Adam Grzesiuk, wójt Puchaczowa. - Zadanie jest dość duże, czas realizacji krótki. Musimy do końca roku ten sprzęt do Ukrainy zawieźć, przekazać i rozliczyć projekt. 

Kultura ratuje ratownictwo  

Puchaczów i białoruska Gruszówka to partnerzy projektu "Przywrócenie wspólnego dziedzictwa kulturowego bazą dla transgranicznej współpracy młodzieży i grup twórczych z Polski i Białorusi". Zakładał on remont dwóch zabytków po dwóch stronach granicy, a następnie utworzenie w nich ośrodków wymiany kulturalnej.

(...)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy