Taki punkt stanął na sesji w czwartek, 9 września, co było wynikiem wcześniejszego nieudzielenia wotum zaufania staroście Krzysztofowi Niewiadomskiemu (PiS), wicestaroście i trzem nieetatowym członkom zarządu.
Nieudzielenie przez radę wotum zaufania zarządowi było równoznaczne ze złożeniem wniosku o jego odwołanie, co jednak mogło nastąpić jedynie większością co najmniej 3/5 głosów ustawowego składu rady, czyli w przypadku powiatu łęczyńskiego przy poparciu 11 osób. Tymczasem zielony przycisk nacisnęło jedynie trzech radnych.
Radny trochę chwali, dużo bardziej gani
Przed tym głosowaniem przetoczyła się burzliwa dyskusja na temat działań zarządu. Pierwszy głos zabrał Mirosław Tarkowski, który w czerwcu został wyrzucony z Prawa i Sprawiedliwości (a wcześniej przeszedł do nowo utworzonego koła radnych Porozumienie).
Tarkowski mówił, że za czasów poprzednich starostów Adama Niwińskiego i Romana Cholewy do powiatu łęczyńskiego nie płynęły pieniądze z rządu tak szerokim strumieniem jak obecnie. Oprócz tego chwalił m.in. dyrektora łęczyńskiego szpitala za dodatni wynik finansowy.
Tarkowski ganił jednak zarząd za, jego zdaniem, niewystarczającą współpracę z gminami.
- Starosta i zarząd, który przyjmuje tak odpowiedzialną funkcję powinien potrafić z burmistrzem i wszystkimi wójtami doskonale współpracować. A czy taka współpraca jest? Na pewno rewelacyjna w Ludwinie, być może dobra w Spiczynie. Ale czy taka dobra w Puchaczowie, Milejowie? – mówił Tarkowski. – Uważam, że nie ma takiej współpracy – dodał.
Radny koła Porozumienie stwierdził też, że starosta Niewiadomski jako przewodniczący zarządu powinien dyscyplinować jego członków do tego, by brali udział w posiedzeniach, bo nad wieloma uchwałami zarządu widnieją tylko trzy podpisy, choć zarząd ma pięciu członków. Duża nieobecność dotyczy nieetatowych członków zarządu.
(...)
POZOSTAŁO 80 PROC. TEKSTU
Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.