Reklama

Reklama

W Łęcznej tona groszku po tysiąc osiemset

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Łęcznej tona groszku po tysiąc osiemset - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Wolę zakupu węgla po preferencyjnej cenie od łęczyńskiego samorządu zgłosiło dwieście osób. Gmina zamówiła więc w kopalni na pokrycie tegorocznego przydziału 500 ton groszku. Kto jeszcze nie złożył wniosku, ma czas do 30 listopada.

Reklama

Z frontu handlu węglem 

Akcja przyjmowania deklaracji ruszyła 7 listopada. 

- Na ten moment (koniec ub. tygodnia - przyp. red.) do urzędu wpłynęło około dwustu podań, nabór wniosków trwa do 30 listopada - referuje Leszek Włodarski, burmistrz Łęcznej. - Biorąc pod uwagę, że zgodnie z ustawą mieszkaniec może w tym roku kupić maksymalnie 1,5 tony węgla po preferencyjnej cenie, wynoszącej u nas 1800 zł za tonę, zgłosiliśmy zapotrzebowanie na 500 ton węgla "bogdankowego".

Burmistrz nie ukrywa: - Samorządowcy liczyli, że sprzedażą i dystrybucją węgla dla mieszkańców zajmie się kopalnia, która robi to od lat. Z pewnością miałoby to ogromny wpływ na cenę węgla dla mieszkańców. Niestety nie wyraziła takiej chęci, dlatego całym procesem dystrybucji w naszej gminie zajmie się PGKiM w Łęcznej, który musi przywieźć węgiel z Bogdanki, składować go i ostatecznie przekazać naszym mieszkańcom.

Po groszek do Starej Wsi-Stasin    

Urząd Miejski przypomina, że osoby spełniające kryteria zakupu węgla w tej formie będą mogły nabyć węgiel z wydobycia w Bogdance o sortymencie groszek w cenie 1,8 tys. zł brutto za tonę. Wnioski składamy w Urzędzie Miejskim oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. 

Zorganizowana przez gminę sprzedaż będzie się odbywała za pośrednictwem PGKiM Łęczna sp. z o.o. na placu Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Starej Wsi-Stasin.

Kto może złożyć wniosek?

Osoba fizyczna zamieszkująca w gospodarstwie domowym, na rzecz którego dokonywany jest zakup węgla i spełniająca następujące warunki: gospodarstwo domowe jest prowadzone na terenie gminy Łęczna, ubiegający się jest uprawniony do otrzymania dodatku węglowego i nie dokonywał dotychczas zakupu węgla na sezon grzewczy 2022/2023 w cenie niższej niż 2 tys. zł.

Informacje, jakie trzeba zawrzeć we wniosku to: imię i nazwisko, adres gospodarstwa domowego na rzecz którego dokonywany jest preferencyjny zakup węgla, adres e-mail lub numer telefonu w celu umówienia terminu odbioru węgla, stosowne informacje i oświadczenia zawarte we wzorze wniosku.

Wniosek ma być własnoręcznie podpisany. Wszelkie braki wydłużą procedurę zakupu.

Gdzie złożysz wniosek? 

Osobiście - w Urzędzie Miejskim w Łęcznej, pl. Kościuszki 5 oraz złożyć osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Jaśminowa 4.

Można go przesłać przez ePUAP oraz korespondencyjnie na adres: Urząd Miejski w Łęcznej, pl. Kościuszki 5.

Wniosku nie można złożyć telefonicznie!

Z wnioskodawcami spełniającymi kryteria skontaktuje się pracownik PGKiM w celu umówienia terminu odbioru węgla.

Opłaty i odbiór 

Wnioski składamy bezpłatnie. Płatności dokonamy miejscu po umówieniu odbioru węgla.

Kto nie może przyjechać po węgiel osobiście, musi pisemnie upoważnić osobę odbierającą. Opłata skarbowa od pełnomocnictwa wynosi 17 zł, istnieje możliwość opłacenia pełnomocnictwa w urzędzie. Koszt ten nie wchodzi w rachubę jeśli odbierającym jest współmałżonek, wstępni - np. rodzice czy zstępni - np. dzieci.

Dowóz:

Spółka PGKiM nie świadczy usługi dowozu zakupionego towaru.

Osoby, które nie są w stanie we własnym zakresie zorganizować odbioru węgla mogą skorzystać z usług dowolnej firmy przewozowej.

Można skorzystać z firm, które zaoferowały komercyjną pomoc i tu gmina zastrzega, że czekamy na kolejne zgłoszenia innych przedsiębiorstw. Firmy, które już zaproponowały dowóz to: Signum, Ciechanki 31, 21-013 Puchaczów, tel. 663 594 706 i Łęczyńska Spółdzielnia Socjalna Pod Dobrym Adresem, Staszica 9, 21-010 Łęczna (maksymalnie 1 tona).

Formularze dostępne w Urzędzie Miejskim i Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łęcznej oraz na stronach www obu instytucji. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy