Reklama

Reklama

Wojewoda wyznaczył termin wyborów uzupełniających w gminie Milejów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wojewoda wyznaczył termin wyborów uzupełniających w gminie Milejów - Zdjęcie główne

Listopad 2018 r. - na pierwszej sesji radna Justyna Zielińska odbiera nominację. W lutym br. zrzekła się mandatu, przez co należy przeprowadzić wybory uzupełniające

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Wojewoda Lech Sprawka wyznaczył już datę wyborów uzupełniających do Rady Gminy Milejów, które należy przeprowadzić po tym jak mandatu zrzekła się Justyna Zielińska.

Reklama

Był to efekt naszej publikacji o tym, że ta radna już od prawie roku nie przychodziła na sesje, a jedynie pobierała dietę.

Jak wyliczaliśmy, była ona obecna jedynie na 14 z 54 sesji. W całym 2022 r. pojawiła się tylko na dwóch posiedzeniach rady, w 2021 r. na jednym, w 2020 r. na trzech. 22 ze swoich 40 nieobecności usprawiedliwiła ustnie u przewodniczącego rady.

Jak wynika z oświadczeń majątkowych radnej Zielińskiej, w 2021 r. otrzymała 10 tys. zł diety, w 2020 r. - 5,8 tys. zł, w 2019 r. - 4,8 tys. zł.

Ale już więcej diety nie pobierze, bo krótko po naszej publikacji o jej licznych nieobecnościach zrzekła się mandatu radnej, a wojewoda lubelski zarządził już wybory uzupełniające w okręgu, z którego startowała Zielińska.

Obejmuje on miejscowości: Antoniów, Antoniów-Kolonia, Górne, Kajetanówka i Zalesie.

Wybory uzupełniające odbędą się w niedzielę, 7 maja.

Wojewoda w swoim obwieszczeniu podał też inne ważne daty, m. in. czas na powołanie Gminnej Komisji Wyborczej - do 28 marca czy  na zgłaszanie tej komisji list kandydatów na radnych - do 2 kwietnia, do godz. 24.00.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy