Reklama

Reklama

Wylicytuj lot Antkiem, zjazd pod ziemię, kevlar mistrza - dla Czarka i Kamila, synów pracowników Bogdanki

Opublikowano:
Autor:

Wylicytuj lot Antkiem, zjazd pod ziemię, kevlar mistrza - dla Czarka i Kamila, synów pracowników Bogdanki - Zdjęcie główne

An-2 zwany Antkiem z zewnątrz i wewnątrz. W siedzibie ZZG można wykupić cegiełki dobroczynne - 1 na przelot dla jednej osoby, 4 - dla dwóch, 10 - dla czterech. Będą losowane podczas loterii na balu. Kupić je może każdy pracownik Bogdanki bez względu na to czy będzie uczestnikiem balu i czy albo do jakiego związku należy. Wystarczy wola wspomożenia konta, z którego sfinansowana będzie pomoc dla potrzebujących

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie To aukcje z myślą o funduszach na operację onkologiczną 8-letniego Czarka Tarki i na koszty leczenia oraz rehabilitacji pozostającego w śpiączce Kamila Fruchmana, synów dwóch pracowników Lubelskiego Węgla. Górnicy kuszą atrakcjami na ziemi, pod ziemią i w przestworzach. Jest i wielka gratka dla kibiców żużla.

Reklama

Licytacje są tradycyjną i nieodłączną częścią dorocznego Balu Charytatywnego Związku Zawodowego Górników w Bogdance, który odbędzie się 18 lutego. Pomóc i skorzystać z atrakcyjnych ofert zaprezentowanych w popularnym serwisie aukcyjnym może jednak każdy.
 
LINK DO LICYTACJI - TUTAJ
 
W niedzielne południe po trzech dniach licytacji cena za lot widokowy samolotem LW Bogdanka wyniosła 2025 zł, zjazdu do kopalni - 1000 zł, kevlarowego kombinezonu wybitnego żużlowca - 710 zł, oględzin kopalnianej infrastruktury na powierzchni i wycieczki po hałdzie, zwanej u nas zwałką - 500 zł.

Lot Antkiem w barwach Bogdanki 

Na pokładzie samolotu An-2 zwanego Antkiem zwycięzca wraz z 11 zaproszonymi gośćmi spędzi w przestworzach godzinę. Lot zaplanowano po malowniczej trasie, wiodącej z lotniska Aeroklubu w Świdniku nad Pojezierzem Łęczyńsko-Włodawskim i jedyną na Lubelszczyźnie kopalnią węgla kamiennego. Lądowanie - w Świdniku.

Jak czytamy w opisie aukcji świdnicki Antek gościł na pokładzie wiele wybitnych osób: "Za jego sterami siedział prymas Józef Glemp, który zanim został księdzem, koniecznie chciał być lotnikiem. Latały nim laureatki konkursu Miss Świata. Niejednokrotnie woził Budkę Suflera, braci Cugowskich, Wilki, Bajm, Brathanki oraz Izabelę Trojanowską, która zamieściła jego fotografię na okładce swojej płyty "Chcę inaczej". Sam samolot też został gwiazdą grając w filmach, ostatnio w 2019 roku w produkcji Jacka Bromskiego. Był najbardziej popularny wśród spottersów z racji oryginalnego malowania. Niejednokrotnie uświetniał też swoją obecnością pokazy lotnicze".

Zjazd kilometr pod ziemię  

Kto woli pod ziemię, może wraz z osobą towarzyszącą wybrać się na głębokość prawie kilometra i obserwować fedrunek w jedynej na Lubelszczyźnie kopalni węgla kamiennego.   

Sam zjazd górniczą windą gwarantuje niezapomniane wrażenia - zachęcają organizatorzy. - Tymczasem zwycięzcy otrzymają jeszcze w pakiecie "szansę podejrzenia górników w trakcie pracy oraz doświadczenia warunków panujących pod ziemią, poznają najważniejsze zasady i zwyczaje związane z górnictwem a przede wszystkim zobaczą na własne oczy imponującą konstrukcję podziemnego miasta, gdzie ciężka praca wre 24 godziny na dobę, pełnego wyspecjalizowanych urządzeń i maszyn, rozległego na dziesiątki kilometrów".

A to wszystko 1000 metrów pod ziemią, gdzie o bezpieczeństwo gości zadbają doświadczeni i wyszkoleni pracownicy nadzoru górniczego.

Kevlar wybitnego żużlowca może być Twój 

Chodzi o oryginalny kevlarowy kombinezon Mikkela Michelsena, żużlowca który w barwach Motoru Lublin zdobył Grand Prix 2022.

Mikkel Michelsen, duński żużlowiec jest dwukrotnym indywidualnym mistrzem Europy (2019 i 2021). To drużynowy mistrz świata juniorów (2013) i trzykrotny srebrny medalista tych rozgrywek (2011, 2014, 2015) oraz indywidualny mistrz Europy juniorów (2013). 

W sezonie 2022 był kapitanem Motoru Lublin. Zwycięstwo w mistrzostwach Europy dało mu przepustkę do Grand Prix 2022. Od początku sezonu 2022 był kapitanem Motoru Lublin. W pierwszym meczu w tej roli zdobył 14 punktów (1,3,1,3,3,3) przeciwko Stali Gorzów Wielkopolski, m.in. trzy razy pokonując Bartosza Zmarzlika, a lubelska drużyna wygrała ten mecz 44:46.

Tajemnice Przeróbki i widok z hałdy  

W ofercie jest też dwuosobowa wizyta w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla LW Bogdanka S.A. oraz na hałdzie skał płonnych, którą wszyscy mamy okazje widzieć tylko z poziomu ziemi.  

Krajobraz na górze i z góry pozostaje dla większości tajemnicą. Podobnie jak fascynujące procesy i maszyny do obróbki węgla wyjeżdżającego na powierzchnię, zanim trafi do wagonów i odjedzie do elektrowni. 

Dochód z każdej licytacji przekazany zostanie na operację onkologiczną 8-letniego Czarka Tarki oraz koszty leczenia i rehabilitacji Kamila Fruchmana, który przebywa w śpiączce. Chłopcy są synami pracowników Lubelskiego Węgla Bogdanka. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy