Reklama

Reklama

Zabójcy Mariusza Śliwińskiego prawomocnie skazani. Dariusz M. i Marta K. na długo posłani do więzienia

Opublikowano: 3 czerwca 2021 13:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Jest wyrok w głośnej sprawie zabójstwa Mariusza Śliwińskiego, mieszkańca gminy Milejów, który został zamordowany w Ciechankach pod Łęczną. Jego oprawcami byli Marta K. oraz Dariusz M. Para została skazana na kary 25. lat pozbawienia wolności.

Reklama

Sprawa dotyczy zdarzenia z kwietnia 2017 roku. Dwójka mieszkańców powiatu łęczyńskiego - 48-letni wówczas Dariusz M. oraz 32-letnia Marta K., zabiła 35-letniego Mariusza Śliwińskiego w lesie obok placu buraczanego w Ciechankach. Proces rozstrzygnął Sąd Apelacyjny w Lublinie. Wyrok zapadł w środę, 2 czerwca.

- Nie ma najmniejszej wątpliwości co do winy oskarżonych. Wyjaśnienia na pewnym etapie złożone przez oboje oskarżonych wskazują, że dopuścili się czynu. Wskazują na to też inne dowody: ślady biologiczne, ślady krwi czy eksperyment procesowy, podczas którego Dariusz M. pokazywał szczegółowo miejsce i wykonane przez niego czynności - mówił sędzia Jacek Michalski.

Sąd drugiej instancji utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Lublinie, który w listopadzie 2019 roku skazał oboje oskarżonych na kary po 25 lat pozbawienia wolności. Zostali oni też pozbawieni praw publicznych na dziesięć lat. Mają zapłacić rodzicom Mariusza Śliwińskiego po 20 tys. zł oraz po 15 tys. zł siostrze zamordowanego w formie zadośćuczynienia.

Od wyroku odwołali się prokurator i obrońcy oskarżonych. Adwokaci kwestionowali winę swoich klientów. Podnosili też, że orzeczona kara jest niewspółmiernie surowa. Prokuratura z kolei domagała się, by sąd zastrzegł, że oskarżeni będą mogli skorzystać z przedterminowego warunkowego zwolnienia nie wcześniej, niż po odbyciu 20 lat kary pozbawienia wolności. Sąd drugiej instancji nie uznał tych apelacji.

Wyrok jest prawomocny. Ciała Mariusza Śliwińskiego do tej pory nie odnaleziono.

Jakie były motywy zbrodni i co zdarzyło się w nocy z 12 na 13 kwietnia 2017 roku w Ciechankach?

Jak sąd uzasadnił swoją decyzję? Dlaczego sędziowie uznali, że wina Marty K. jest równa winie Dariusza M.?

Jak wyrok sądu skomentowała siostra zamordowanego Mariusza?

 

WIĘCEJ W NAJBLIŻSZYM WYDANIU GAZETY WSPÓLNOTA ŁĘCZYŃSKA (8.06.) ORAZ NA E-PRASA.PL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

    Riko

    Jakie atrakcje proponuję Łęczna w 4,5,6 DZIEŃ CZERWCOWY