Reklama

Reklama

Zamiast chodnika, popiersie Piłsudskiego

Opublikowano:
Autor:

 Zamiast chodnika, popiersie Piłsudskiego - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Radni z rządzącej gminą większości złożyli wnioski do przyszłorocznego budżetu. Przygotowali wiele zmian. Chcą "zdjąć 2 mln zł z oświaty", ale z czego konkretnie, nie wskazują. Jak oceniła skarbnik gminy, Barbara Marcinek, to kwota z kosmosu.

Reklama

Pieniądze na szkolenia dla urzędników przeznaczyć chcą na szkolenia dla radnych. Prą do budowy boiska z siłownią pod chmurką w Ciechankach, świetlicy w Turowoli-Kolonii i placu zabaw w Puchaczowie. 

Na Piłsudskiego 

Wymienione wyżej inwestycje zdają się oczkiem w głowie większościowej koalicji PiS. Oddala się za to perspektywa budowy chodnika w Wesołówce przy ruchliwej drodze krajowej nr 82. 

Sesja budżetowa odbędzie się w przyszły wtorek, 29 grudnia. Po poprzedniej sesji odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu I Finansów. Tam właśnie radni przedstawiali swoje poprawki do projektu budżetu przygotowanego przez wójta.

Ich lista jest dość długa. Np. pieniądze na gminną gospodarkę planistyczną - na opracowanie zmian w studium i planie zagospodarowania przestrzennego, w tym na regulacje stanów prawnych i wykonawstwo chodnika w Wesołówce - rozdzielili między plac zabaw w Puchaczowie, świetlicę w Turowoli i płaskorzeźbę Piłsudskiego na pomniku w Ciechankach. Na ten odlew z brązu wraz z tablicą informacyjną uznali za stosowne przeznaczyć 30 tys. złotych. 

Z odśnieżania i oświaty   

 Z kolei ze 120 tys. złotych na zimowe utrzymanie dróg, kwotę 60 tys. chcą przekierować na boisko w Ciechankach.

O zdjęcie kwoty 2 milionów złotych "z oświaty" wnioskowała radna  Małgorzata Żmuda, przewodnicząca Komisji Budżetu i Finansów.

- To kwota z kosmosu - mówiła Barbara Marcinek, skarbnik gminy - z czego to zdjąć?

Radna Żmuda powtarzała, że "z oświaty".

Skarbnik pytała przewodniczącą jak wprowadzić zmiany do budżetu, gdy wprowadzający nie precyzują jakie to zmiany? Pytanie pozostało bez odpowiedzi. 

- Czyli zamykamy żłobek, który w takiej sytuacji będzie funkcjonował  do czerwca przyszłego roku? - komentuje wójt Adam Grzesiuk. 

Radni na szkolenia

Dodaje, że radni z większościowej części rady chcą zabrać pieniądze na szkolenia urzędników i delegacje, na obsługę prawną: - Proszę bardzo, jeśli zabiorą pieniądze np. dla kancelarii obsługującej podatki z kopalni, gmina zaoszczędzi kilkadziesiąt tysięcy, ale starci kilka milionów. Takie to są zmiany, zabiera się pieniądze na programy komputerowe, na których pracujemy, na licencje, obsługę prawną. Zabiera na wysyłanie urzędników na szkolenia czy w delegacje. Pracownika nie będzie za co delegować, bo rada pojedzie się szkolić.

- Nie pozwolę na zdjęcie ze szkół 2 ml zł ani z działalności urzędu - kwituje wójt Grzesiuk. - Jeśli zdejmuje się pieniądze przeznaczone na planowanie przestrzenne m.in. na wykonanie odlewu płaskorzeźby marszałka, trzeba się liczyć z tym, że "plan stanie", mieszkańcy nie będą się mogli budować, spowoduje to wstrzymanie budowy chodnika. Tego typu inwestycje zaproponowali nam radni. Nieważne są dla nich inwestycje kluczowe, z chodnika w Wesołówce zdejmują pieniądze rządowe z funduszu Morawieckiego z przeznaczeniem na wybudowanie placu zabaw w Puchaczowie, którego nie możemy wybudować, bo nie mamy własności gruntu i na remizę w Turowoli-Klonii. Nie będzie ona codzienne wykorzystywana. Natomiast w Wesołówce, przy drodze krajowej, ruch jest bardzo duży codziennie i o każdej porze dnia. Radni inwestycje czynią u siebie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy