Reklama

Rok szkolny tuż-tuż. Jaką szkołę wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Rok szkolny tuż-tuż. Jaką szkołę wybrać? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Chcesz w ciągu roku lub dwóch zdobyć najbardziej rozchwytywany obecnie zawód? – policealna szkoła zawodowa jest właśnie dla Ciebie. 

Na tegoroczne wakacje nikt chyba nie może narzekać. Wysokie temperatury, bezchmurne niebo, wprost wymarzona pogoda na letni odpoczynek. Wydaje się, że ten czas mógłby nie mieć końca. Podczas każdych, najdłuższych nawet wakacji nadchodzi jednak moment, gdy zdajemy sobie sprawę jak niewiele czasu pozostało do ich zakończenia. Może to niezbyt popularne, ale… uwaga! Ogłaszamy: ten moment właśnie nadchodzi. Czas pomyśleć o perspektywach na przyszłość.

Jak co roku, większość uczniów rozpocznie edukację w następnej klasie lub w nowej szkole. Ukończenie szkoły średniej i pozytywny wynik na egzaminie maturalnym dla wielu stanowi naturalną drogę i przepustkę na upragniony kierunek studiów. Taką ścieżkę dalszej edukacji wybiera dziś najwięcej osób. Jednak coraz więcej z Was zastanawia się czy ukończenie studiów pozwoli na znalezienie swojego miejsca na rynku pracy.

Co możesz zyskać?

Nie możemy również zapominać o osobach, które zdecydowały się nie przystępować do egzaminu dojrzałości oraz tych, którym nie powiodło się w tym roku. Ta grupa również musi dokonać wyboru – jaki kierunek rozwoju wybrać. Podpowiadamy, policealna szkoła zawodowa to wybór, który usatysfakcjonuje wszystkich. Decydując się na tę formę edukacji w ciągu roku lub dwóch zdobędziemy kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania najbardziej rozchwytywanych i popularnych obecnie na rynku pracy zawodów kosmetyczki, technika rachunkowości, technika BHP, technika ochrony czy opiekuna medycznego. Te zawody cieszą się obecnie wielką popularnością na krajowym i zagranicznych rynkach pracy. 

Zajęcia w szkole policealnej zwykle odbywają się w weekend, a więc dają możliwość pogodzenia edukacji z regularną pracą lub zajęciami na uczelni. Policealne szkoły zawodowe to również gwarancja, że zawodu będziemy uczyć się na zajęciach praktycznych, a nie jedynie w szkolnej ławce. Po ukończeniu szkoły absolwenci otrzymują tytuł technika oraz dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, które coraz częściej znaczą dla pracodawców więcej niż dyplomy uczelni wyższych. Te wszystkie argumenty zmuszają do poważnego zastanowienia się nad konkretnym wyborem, bo zajęcia zaczynają się już za kilka tygodni.

Którą szkołę wybrać?

Czasu niewiele, a szkół bez liku. Którą szkołę wybrać? Prezentujemy dzisiaj sprawdzony wybór na lokalnym rynku edukacyjnym. Bezpłatna Szkoła Cosinus w Lublinie. Dlaczego właśnie Oni? Pierwszy argument kryje się już w nazwie szkoły, gwarancja bezpłatności, zarówno w liceum jak i w szkole policealnej. W ofercie szkoły znajdują się również kursy zawodowe i kursy przygotowujące do matury. Najwięcej uczniów wybiera jednak kształcenie w szkole policealnej. Lubelski oddział Cosinusa ma w swojej ofercie 11 interesujących kierunków: administracja, BHP, florystyka,rachunkowość, geodezja, informatyka, archiwista, kosmetyka, ochrona fizyczna osób i mienia oraz opiekun w domu pomocy społecznej. Od najbliższego semestru słuchacze mogą również wybrać naukę na kierunku opiekun medyczny.             

- Największym zainteresowaniem słuchaczy cieszą się niezmiennie takie kierunki jak kosmetyka, BHP i rachunkowość -  opowiada Pan  Piotr Wiaderny – przedstawiciel lubelskiego oddziału szkoły. - Oferta edukacyjna jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego serdecznie zapraszam do zapisu, gdyż czasu do rozpoczęcia zajęć pozostało niewiele  Nasi uczniowie kształcą się w najnowocześniejszych, dobrze wyposażonych pracowniach. Między innymi informatycznych, kosmetycznych, florystycznych. Część budynków, w których odbywają się zajęcia jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wraz z końcem wakacji każdy będzie musiał dokonać wyboru za siebie. My podsuwamy Wam jedną z ciekawszych i perspektywicznych naszym zdaniem możliwości, ale wyboru musicie dokonać sami – dodaje Piotr Wiaderny.

Cytując jednego z najwybitniejszych dramaturgów starożytnej Grecji – Eurypidesa „Sukces jest wynikiem właściwej decyzji”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE