reklama
reklama

Co przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Co przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska? - Zdjęcie główne

coprzyczyniasiedozanieczyszczeniasrodowiska_sewage-pipe-3465036_1920

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Ochrona środowiska to pojęcie, które w ostatnich latach pada w przestrzeni publicznej coraz częściej. Wiele osób zaczyna interesować się bowiem sprawami związanymi właśnie z szeroko rozumianą ekologią. Dotyczy to między innymi rozwiązań, które można wdrożyć we własnym zakresie, przyczyniając się tym samym do ochrony zasobów naturalnych. O co dokładnie chodzi? Wyjaśniamy! Istnieje wiele czynników, które mają negatywny wpływ na środowisko naturalne, w tym po prostu prowadzą do jego zanieczyszczenia. Mowa w tym przypadku nie tylko o dużej skali, ale również codziennym działaniu każdego z nas. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej temu, co przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska i w jaki sposób możemy z tym walczyć.
reklama

Ochrona środowiska naturalnego - co trzeba wiedzieć?

Poprzez ochronę środowiska rozumiemy zazwyczaj pewne działania lub ich zaniechanie, którego celem jest zachowanie lub przywrócenie równowagi przyrodniczej. Wśród różnego rodzaju źródeł zanieczyszczeń można wymienić przede wszystkim wydobywanie surowców i ogólnie przemysł energetyczny, ale też transportowy, metalurgiczny czy chemiczny. Ogromne znaczenie w kontekście dbania o środowisko naturalne mają nie tylko działania największych zakładów przemysłowych, ale też to, w jaki sposób funkcjonuje na co dzień każdy z nas. Świetnym przykładem jest tutaj prawidłowa gospodarka ściekowa, zarówno ta powszechna, jak i indywidualna.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków - jaką rolę odgrywają?

Obowiązkiem właścicieli nieruchomości, w tym domów jednorodzinnych, jest odprowadzenie zanieczyszczeń w taki sposób, aby było to zgodne z przyjętymi normami i przede wszystkim przyjazne środowisku naturalnego. Nie każdy ma jednak możliwość przyłączenia domu do gminnej sieci kanalizacyjnej, a to z kolei rodzi konieczność budowy szamba lub najlepiej przydomowej oczyszczalni ścieków. Ta ostatnia jest niezwykle ekologicznym rozwiązaniem, dzięki któremu zadbamy o środowisko naturalne, a jednocześnie dostosujemy się do wszelkich wymogów jeśli chodzi o odprowadzanie ścieków. Ekologiczny charakter przydomowej oczyszczalni przejawia się przede wszystkim w tym, że do usuwania zanieczyszczeń używane są zasoby naturalne, a więc beztlenowe oraz tlenowe bakterie. Następnie, oczyszczone ścieki, już w postaci wody trafiają z powrotem do środowiska, np. bezpośrednio do gleby albo mogą być wykorzystane do uzupełnienia oczka wodnego.

Dlaczego wybudować przydomową oczyszczalnię?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków mają szereg atutów, dlatego tak wiele osób zastanawia się na zainwestowaniem w tego typu instalację u siebie. Zaletą jest na pewno bezawaryjność, bezobsługowość, jak i niskie koszty eksploatacyjne, które sprowadzają się w praktyce jedynie niewielkiej opłaty za energię elektryczną czy opróżnienie raz lub dwa razy w roku zbiornika z resztek osadowych. Ponadto, przy budowie małej oczyszczalni, która ma służyć kilkuosobowej rodzinie, nie trzeba uzyskać pozwolenia, a formalności są ograniczone do niezbędnego minimum i sprowadzają się jedynie do zgłoszenia takiej inwestycji.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama