Reklama

Reklama

Podyplomowe studia pedagogiczne – 3 przyszłościowe kierunki, na które warto się zapisać

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Podyplomowe studia pedagogiczne – 3 przyszłościowe kierunki, na które warto się zapisać - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Jeśli planujesz podyplomowe studia pedagogiczne i nadal masz wątpliwości związane z kierunkiem, na który warto się zapisać, to zachęcamy cię do zapoznania się z przygotowanymi przez nas 3 ścieżkami zawodowymi. To przyszłościowe propozycje, dzięki którym znalezienie pracy po studiach nie powinno sprawić ci problemu.

Reklama

1. Podyplomowe studia pedagogiczne z logopedii dla nauczycieli

Logopedia to nauka skupiająca się na kształtowaniu i doskonaleniu mowy. Jeżeli chcesz zostać nauczycielem logopedą, to warto zapisać się na studia podyplomowe właśnie na tym kierunku kwalifikacyjnym, polecanym zarówno czynnym zawodowo pedagogom, jak i tym, którzy aktualnie poszukują pracy. Po ukończeniu studiów otrzymasz kod zawodu (235906) oraz zdobędziesz kwalifikacje niezbędne do pracy nie tylko z dziećmi i młodzieżą, ale także z dorosłymi zmagającymi się z zaburzeniami mowy.

2. Podyplomowe studia pedagogiczne z zakresu nauczania wybranego przedmiotu

Czy wiesz, że w całej Polsce brakuje dziesiątek tysięcy nauczycieli? Dotyczy to nie tylko tych zajmujących się wychowaniem przedszkolnym czy wykładających przedmioty zawodowe. Właśnie dlatego jako kolejne polecamy podyplomowe studia pedagogiczne o charakterze kwalifikacyjnym, które są związane z nauczaniem wybranego przedmiotu w szkole podstawowej, liceum albo technikum. To, w jakim dziale się wyspecjalizujesz, zależy wyłącznie od twoich zainteresowań. Do wyboru masz studia dla przyszłych nauczycieli biologii, przyrody, geografii, chemii, fizyki, edukacji dla bezpieczeństwa, etyki i filozofii, historii, informatyki, matematyki, języka angielskiego, muzyki, plastyki, techniki, wychowania fizycznego i innych przedmiotów.

3. Podyplomowe studia z pedagogiki specjalnej – wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Praca w branży edukacyjnej nie ogranicza się wyłącznie do wykładania przedmiotów w szkole. Równie dobrym pomysłem jest zainteresowanie się działem pedagogiki specjalnej, czyli adresowanej do uczniów wymagających więcej wsparcia z uwagi na problemy ze wzrokiem, słuchem czy niepełnosprawność. Przyszłościowym kierunkiem takich podyplomowych studiów pedagogicznych jest kwalifikacyjna ścieżka z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, po której możesz pracować w przedszkolach, instytucjach niepublicznych, ośrodkach szkolno-wychowawczych albo w poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Ten kierunek wymaga zdobycia wcześniej przygotowania pedagogicznego.

Gdzie się zapisać na podyplomowe studia pedagogiczne?

Wiesz już, jakie kierunki podyplomowych studiów pedagogicznych warto rozważyć w trakcie rekrutacji. A gdzie się na nie zapisać? Dobrym i zarazem elastycznym rozwiązaniem jest nauka online prowadzona między innymi przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego. Jeżeli po uzyskaniu dyplomu licencjata lub magistra od razu udało ci się znaleźć pracę, to nie rezygnuj z obecnego zatrudnienia na rzecz dalszej edukacji. Zamiast tego połącz naukę z karierą, ucząc się całkowicie przez internet. Uwaga! Pamiętaj, że choć podyplomowe studia pedagogiczne są prowadzone online, to niektóre kierunki wymagają realizacji praktyk, które muszą obyć się w formie stacjonarnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy