Reklama

Reklama

Ściany wideo – rozwiązanie dla biznesu i reklamy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: shutterstock_319194818

Ściany wideo – rozwiązanie dla biznesu i reklamy - Zdjęcie główne

foto shutterstock_319194818

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Ściany AV to innowacyjne rozwiązanie, które coraz częściej wykorzystywane jest podczas różnego rodzaju wydarzeń i prezentacji. Pozwalają one na wyświetlanie w sposób dynamiczny i efektowny treści multimedialnych, wideo oraz grafik. Dzięki temu są idealnym narzędziem w marketingu, reklamie, a także w sektorze edukacyjnym. W poniższym artykule opiszemy, czym są ściany wideo, jakie są ich zastosowania oraz jakie korzyści można z nich czerpać.

Reklama

Jaki sprzęt jest potrzebny do utworzenia ściany wideo?

Nowoczesne ściany wideo to dosyć zaawansowany system, do którego potrzeba nieco innowacyjnych narzędzi i rozwiązań. Jakich?

– Wyświetlaczy, które są połączone ze sobą tworząc jedną dużą powierzchnię wyświetlania.

– Kontrolerów, które pozwalają na zarządzanie wyświetlaczami, przesyłanie sygnału video i konfigurację ściany.

– Komputerów potrzebnych do generowania i przetwarzania obrazów, które będą wyświetlane na ścianie wideo.

– Oprogramowania do zarządzania i konfiguracji ściany wideo oraz generowania i przetwarzania obrazów.

– Kabli do połączenia wyświetlaczy, kontrolerów i komputerów umożliwiające przesyłanie sygnału wideo.

W zależności od wielkości i skali ściany wideo wymagany sprzęt może się różnić.

Ściany wideo i ich zastosowanie

Ściany wideo mają wiele zastosowań i sprawdzają się w różnych dziedzinach. Są często używane do wyświetlania reklam i promocji produktów na różnych eventach w centrach handlowych i w przestrzeni publicznej. Wykorzystuje się ja na przykład na koncertach, festiwalach muzycznych, imprezach sportowych i innych wydarzeniach. Wideo ściany są idealnym rozwiązaniem do prezentacji na dużych konferencjach, wykładach i innych spotkaniach biznesowych, pozwalając na wyświetlanie prezentacji multimedialnych, filmów i zdjęć. Bywają wykorzystywane przez stacje telewizyjne do wyświetlania informacji, przeglądów prasy, a także jako element scenografii w programach rozrywkowych i informacyjnych. Jeszcze rzadko, ale zaczynają być już też stosowane jako narzędzie edukacyjne.

Czy istnieją różne rozmiary i konfiguracje ścian wideo?

Tak, istnieją różne rozmiary i konfiguracje ścian wideo, które są dostosowane do różnych potrzeb i wymagań. Można spotkać się z małymi, przenośnymi ekranami, jak również ogromnymi ścianami składających się z wielu połączonych ze sobą paneli. Konfiguracje ścian wideo również mogą się różnić ułożeniem wyświetlaczy. Nie zawsze musi to być kwadrat lub prostokąt. Można wprowadzać także inne opcje, takie jak różnego rodzaju łuki lub inne abstrakcyjne kształty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy