Arka Gdynia - Górnik Łęczna. Punkt na boisku lidera

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/Archiwum

Arka Gdynia - Górnik Łęczna. Punkt na boisku lidera - Zdjęcie główne

To dziewiąty remis zielono-czarnych w tym sezonie | foto Górnik Łęczna/Archiwum

Sport W pierwszym meczu po zwolnieniu Ireneusza Mamrota ze stanowiska trenera, Górnik zremisował w Gdyni z Arką 0:0. W efekcie łęcznianie przywożą punkt z terenu lidera Fortuna 1. Ligi.

Dla zielono-czarnych było to pierwsze spotkanie rozegrane po sensacyjnym zwolnieniu Ireneusza Mamrota. W sobotę drużynę Górnika poprowadził duet dotychczasowych asystentów trenera - Tomasz Horwat oraz Daniel Rusek.

Zadanie stojące przed wracającym do bramki po kartkowej przerwie Maciejem Gostomskim i jego kolegami nie było łatwe, bo łęcznianie grali na boisku lidera.

Arka była bliżej strzelenia gola w pierwszej połowie spotkania, w jednej z sytuacji jej piłkarz trafił nawet w poprzeczkę, ale gospodarzom brakowało skuteczności.

Pokonać Gostomskiego nie udało się gdynianom także po zmianie stron. Na dodatek w końcówce z boiska wyleciał Przemysław Stolc, który zobaczył drugą żółtą kartkę.

W sobotę w Gdyni goli nie było - Arka zremisowała z Górnikiem Łęczna 0:0.

To dziewiąty remis zielono-czarnych w tym sezonie. Po 18. meczach mają 27 punktów i są w środku tabeli, ale mają jeden mecz zaległy.

Arka Gdynia - Górnik Łęczna 0:0
Arka: Lenarcik – Stolc, Lipkowski, Marcjanik, Azacki, Gojny – Skóra (77' Borecki), Gol, Milewski, Kobacki – Czubak.
Górnik: Gostomski – Zbozień, Klemenz, de Amo, Grabowski (68' Dzwiniel) – Deja, Kryeziu, Żyra (74' Gąska) – Durmus (61' Młyński), Starzyński (68' Janaszek), Podliński (46' Roginić).
Żółte kartki: Stolc, Gol, Kobacki – Podliński, Zbozień, Gąska.
Czerwona kartka: Stolc 88' (za dwie żółte).
Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).