Czarni 1947 Dęblin - Tur Milejów. Piąta wygrana w sezonie

Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Czarni 1947 Dęblin - Tur Milejów. Piąta wygrana w sezonie - Zdjęcie główne

Tur ma na koncie pięć zwycięstw i tyle samo porażek. Ani razu jeszcze w tym sezonie nie zremisował | foto DSM/Archiwum

SportW 10. kolejce Lubelskiej Klasy Okręgowej Tur grał w Dęblinie. Ekipa trenera Damiana Miazgi wygrała 2:0.

To ważna wygrana dla Tura, który w sobotę zanotował pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie. Pierwszy na listę strzelców w 12. minucie wpisał się Piotr Rembiesa, który z bliska dobił strzał Marcina Gila. Chwilę wcześniej milejowianie przeprowadzili szybką akcję po przechwycie w środku boiska.

Drugi cios Tur zadał rywalom na początku drugiej połowy, gdy Marcin Borówka wykorzystał dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.

Gospodarzy nie było stać tego dnia na odpowiedź w postaci gola. Tur wygrał po piąty w sezonie. Po dziesięciu meczach drużyna z powiatu łęczyńskiego ma na swoim koncie 15 punktów, co daje jej siódmą pozycję w tabeli.

W następnej kolejce milejowianie zagrają w roli gospodarzy z POM Iskrą Piotrowice. To spotkanie zaplanowano na niedzielę, 15 października. Pierwszy gwizdek o godz. 15.

Czarni 1947 Dęblin - Tur Milejów 0:2 (0:1)
Bramki: Rembiesa 12', Borówka 48'.
Tur: Kryska - Borówka, Ponurek (87' M. Gabrelski), Suryś, Orysz, Kozyra, Warecki, Mykytiuk (62' Abu), Gil, Kostiuk, Rembiesa (80' Winiarczyk).