Dobra seria piłkarzy Górnika. Dwa gole Bartosza Śpiączki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/facebook.com

Dobra seria piłkarzy Górnika. Dwa gole Bartosza Śpiączki - Zdjęcie główne

foto Górnik Łęczna/facebook.com

Sport Piąty mecz sparingowy i czwarte zwycięstwo. Przygotowujący się do walki o awans do PKO Ekstraklasy piłkarze Górnika pokonali w sobotę w sparingu trzecioligową Stal Stalowa Wola.

"Górnicy" serię sparingów zaczęli od porażki 1:2 z drugoligową Stalą Rzeszów, ale potem przyszła seria wygranych gier kontrolnych. Łęcznianie pokonali 3:0 drugoligową Pogoń Siedlce oraz ograli 2:0 Chełmiankę Chełm i 1:0 Avię Świdnik, występujące na poziomie 3. ligi.

W sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią zielono-czarni podjęli innego trzecioligowca - Stal Stalowa Wola, która na półmetku rozgrywek jest na trzecim miejscu w tabeli.

Wynik spotkania w 39 minucie otworzył Bartosz Śpiączka, ten sam zawodnik dołożył po przerwie jeszcze jedno trafienie w tym meczu. W międzyczasie, także w drugiej części meczu, na listę strzelców wpisał się też Ukrainiec Serhij Krykun. Stal nie była w stanie skutecznie odpowiedzieć - zielono-czarni wygrali 3:0, zaliczając czwarte sparingowe zwycięstwo z rzędu. Debiut w drużynie Kamila Kieresia zaliczył pozyskany w ubiegłym tygodniu rumuński obrońca Gabriel Matei.

Teraz czas na pierwszy oficjalny mecz w 2021 roku. 16 lutego (wtorek) Górnik zmierzy się na wyjeździe z ligowym rywalem - Arką Gdynia w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Na tym etapie turnieju rozgrywany jest jeden mecz - lepszy awansuje do ćwierćfinału. Początek spotkania o godz. 18.

Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola 3:0 (1:0)

Bramki: Śpiączka 36', 64', Krykun 57'.

Górnik (I połowa): Gostomski - Orłowski, Baranowski, Pajnowski, Leandro, Goliński, Cierpka, Kalinkowski, Stasiak, Śpiączka, Wojciechowski. (II połowa): Kostrzewski - Matei, Midzierski, Pajnowski (81' Duda), Rozmus, Kukułowicz (74' Tkacz), Tymosiak, Stromecki, Krykun, Śpiączka (74' Jagiełło), Banaszak.

Stal (skład wyjściowy): Siudak - Zięba, Chorolśkyj, Pietrzyk, Szifer, Mistrzyk, Condé, Jopek, Mroziński, Płonka, Drobot.

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin).