Dobry początek Górnika

Dobry początek Górnika - Zdjęcie główne

SportW meczu 1. kolejki T-Mobile Ekstraklasy zielono-czarni pokonali na wyjeździe Ruch Chorzów 2:0. Bramki dla Górnika zdobyli Fedor Cernych i Bartosz Śpiączka.

Łęcznianie objęli prowadzenie w 34. minucie, kiedy Cernych wykorzystał świetne podanie z głębi pola Veljko Nikitovića. Gospodarze mieli okazję do wyrównania, ale ani razu nie umieścili piłki w siatce. Najlepszą sytuację miał Eduards Visnakovs, który jednak trafił z bliskiej odległości w słupek.

w 90. minucie wynik podwyższył Bartosz Śpiączka. Były zawodnik Podbeskidzia Bielsko-Biała wygrał pojedynek biegowy z Rafałem Grodzickim i pokonał golkipera gospodarzy.

Ruch Chorzów – Górnik Łęczna 0:2 (0:1)

Bramki: Cernych (35), Śpiączka (90+2).

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy – Gigołajew (62  Efir) Surma,  Urbańczyk, Iwański (46 Lipski), Zieńczuk – Visnakovs (78 Mazek)

Górnik: Prusak – Mierzejewski, Szmatiuk, Bożić, Leandro – Nowak, Nikitović – Piesio, Poźniak (74′ Pitry), Cernych (86 Sasin) – Świerczok (67 Śpiączka)

Żółte kartki: Gigołajew, Koj, Surma – Mierzejewski

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów: 4673.