GKS Górnik Łęczna - AZS UJ Kraków. Pierwsza porażka "Górniczek"

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/facebook.com

GKS Górnik Łęczna - AZS UJ Kraków. Pierwsza porażka "Górniczek" - Zdjęcie główne

Łęcznianki szybko objęły prowadzenie, ale później gole strzelały już tylko przyjezdne | foto Górnik Łęczna/facebook.com

Sport Podopieczne trenera Roberta Makarewicza musiały uznać wyższość rywalek. W sobotę w Łęcznej GKS Górnik przegrał 1:2 z AZS UJ Kraków.

Po dwóch zwycięstwach w sezonie Ekstraligi kobiet łęcznianki zagrały na swoim stadionie z AZS UJ Kraków. Rywalki na koncie miay jeden występ, bo ich spotkanie z Czarnymi Sosnowiec przełożono na koniec września.

Spotkanie zaczęło się dla gospodyń fantastycznie, bo już w 2. minucie na listę strzelczyń wpisała się Aleksandra Posiewska. Krakowianki odpowiedziały jeszcze w pierwszej połowie, i to dwa razy. Dziesięć minut po golu dla Górnika wyrównała Weronika Wójcik, a w 30. minucie gola na 2:1 dla AZS UJ strzeliła Natalia Wróbel.

Gola, który - jak się później okazało - przesądził o losach rywalizacji. Górnik przegrał pierwsze spotkanie w tym sezonie. Po trzech meczach ma na koncie sześć punktów.

W najbliższą sobotę, 4 września, GKS zagra na wyjeździe z Olimpią Szczecin. Początek spotkania o godz. 16.

GKS Górnik Łęczna – AZS UJ Kraków 1:2 (1:2)
Bramki: Posiewka 2' – Wójcik 12', Wróbel 30'.
Górnik: Palińska – Kazanowska, Zawadzka, Siwińska (26' Litwiniec), Giętkowska, Frontczak (46' Kaczor), Ratajczyk, Lefeld (81' Dębińska), Zając (69' Jezioro), Macleans, Posiewka (46' Dereń).
AZS UJ: Klabis – Woźniak, Wilk, Smaza, Zapała, Daleszczyk, Nieciąg, Bartosiewicz, Wójcik, Wróbel (90' Malinowska), Mordel (69' Duszyk).
Żółte kartki: Giętkowska, Ratajczyk – Zapała.
Sędziowała: Magdalena Syta.