GKS Górnik Łęczna - Pogoń Tczew. Kolejna porażka wicemistrzyń Polski

Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna

GKS Górnik Łęczna - Pogoń Tczew. Kolejna porażka wicemistrzyń Polski - Zdjęcie główne

Znowu słaby mecz piłkarek Górnika. Łęcznianki przegrały u siebie po raz drugi w tym sezonie | foto GKS Górnik Łęczna

SportNie tak miał wyglądać ten sezon... Piłkarki ekstraligowego Górnika przegrały w sobotę czwarty mecz w sezonie. Zielono-czarne uległy Pogoni Dekpol Tczew.

W dziewiątej kolejce Orlen Ekstraligi piłkarki Górnika podjęły w sobotę na swoim boisku niżej notowaną Pogoń Dekpol Tczew.

Po pierwszej połowie GKS prowadził 1:0 po golu Dominiki Dereń z 36. minuty gry. Po zmianie stron na listę strzelczyń wpisywały się jednak już tylko przyjezdne. W 80. minucie wyrównała Magdalena Sobal, wykorzystując rzut karny. Ta sama zawodniczka przechyliła szalę zwycięstwa na stronę Pogoni na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Pogoń sprawiła w Łęcznej niespodziankę, wygrywając 2:1. Dla łęcznianek to już czwarta przegrana w tym sezonie, druga przed własną publicznością. Po dziewięciu meczach GKS ma na koncie 13 punktów.

W następnym spotkaniu Górnik zagra na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała. To spotkanie zaplanowano na niedzielę, 12 listopada. Pierwszy gwizdek o godz. 13.30.

GKS Górnik Łęczna - Pogoń Dekpol Tczew 1:2 (1:0)

Bramki: Dereń 36' - Sobal 80' (k), 88'.

GKS: Urbańczyk - Skupień, Cyraniak, Zawadzka, Derus (68' Ostrowska), Hałatek (74' Piętakiewicz), Dereń (74' Gliszczyńska), Głąb (90'+3 Nestorowicz), Kłoda, Ratajczyk, Rapacka.

Pogoń: Banaszkiewicz - Korda, Enjo (74' Kwiatkowska), Andrzejewska (60' Witczak), Nowak, Katowicz (78' Drzewiecka), Jędrzejewska, Sobierajska, Tryka (60' Wierzbinska), Tobiczyk (60' Rembalska), Sobal.

Żółte kartki: Cyraniak - Drzewiecka, Sobierajska, Nowak, Korda.