Trzy sukcesy Gwarka Łęczna. Daniel, Bartosz i Sandra boksowali na medal

Autor: | Zdjęcie: Gwarek Łęczna

Trzy sukcesy Gwarka Łęczna. Daniel, Bartosz i Sandra boksowali na medal - Zdjęcie główne

Pięściarze Gwarka Łęczna mieli w ostatnich tygodniach powody do radości. Od lewej Daniel Gil, Sandra Bobowicz i Bartosz Czuchryta | foto Gwarek Łęczna

SportDaniel Gil wywalczył złoto, a Bartosz Czuchryta brąz Mistrzostw Polski Młodzików. Z kolei Sandra Bobowicz wróciła do domu z brązem Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Ponad 300 zawodniczek i zawodników, a więc rekordowa liczba, rywalizowała w zorganizowanych w Śremie bokserskich Mistrzostwach Polski Młodzików. Wśród nich reprezentanci Gwarka Łęczna.

Daniel Gil startujący w kategorii wagowej 48 kg zaprezentował wzorową formę, wygrywając wszystkie swoje walki. Boksujący w kategorii 66 kg Bartosz Czuchryta raz musiał uznać wyższość rywala, w pojedynku, którego stawką było wejście do finału. Niewiele do miejsca medalowego zabrakło Wiktorowi Lipcowi z kategorii 42 kg, który przegrał walkę ćwierćfinałową. Gwarek do Śremu wysłał także Filipa Czuchrytę walczącego w kategorii 63 kg - młody pięściarz został sklasyfikowany na miejscu 17-28. W klasyfikacji klubowej Gwarek Łęczna zajął siódme miejsce. W stawce było 107 klubów.

- Turniej był bardzo mocno obsadzony. W każdej kategorii wagowej byli kadrowicze, uczestnicy mistrzostw Europy - podkreśla Paweł Berejowski, trener pięściarzy Gwarka.

W odbywających się w dniach 17-21 października w Pułtusku XII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet do ringu weszło 68 zawodniczek. Gwarka reprezentowała doświadczona Sandra Bobowicz. Pięściarka Gwarka przegrała walkę o wejście do pojedynku o złoto i musiała zadowolić się brązowym medalem.

- Sandra miała pecha, bo do turnieju nie przystępowała w optymalnej formie z powodu choroby. Pierwszą walkę wygrała, ale w drugiej, po wyrównanym pojedynku, sędziowie wskazali na jej rywalkę - zaznacza Paweł Berejowski.