Górniczki rozgromiły KS Gosirki Piaseczno (WIDEO)

Górniczki rozgromiły KS Gosirki Piaseczno (WIDEO) - Zdjęcie główne

SportW pierwszym wiosennym spotkaniu rozegranym na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 GKS Górnik Łęczna pokonał Gosirki Piaseczno 4:0. Dwie bramki dla naszej drużyny zdobyła Anna Sznyrowska, a po jednym trafieniu dołożyły Ewelina Kamczyk i Emilia Zdunek. Swój debiut przed publicznością w Łęcznej po 18 miesiącach walki z kontuzją zaliczyła Karolina Koch. Skrót meczu:

Rywalizacja na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 rozpoczęła się zgodnie z oczekiwaniami od ataków naszej drużyny, a dobre okazję na zdobycie gola miały Ewelina Kamczyk i Anna Sznyrowska. W 13 minucie gry to właśnie doświadczona napastniczka otworzyła wynik rywalizacji wykorzystując świetne podanie Agnieszki Jędrzejewicz. W kolejnych minutach cały czas stroną dominującą pozostawał Górnik, a kolejne okazję do zdobycia gola miała Sznyrowska, jednak dobrze z jej próbami radziła sobie Kaja Ożgo. W pierwszej połowie spotkania nie obyło się bez kontrowersji. Piłkę na wolne pole posłała Kamczyk zza obrońców wyskoczyła Jędrzejewicz, która po chwili skierowała piłkę do siatki, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i bramki nie uznał.

Po zmianie stron wicemistrzynie Polski w krótkim odstępie czasu zdobyły trzy kolejne gola. Najpierw po błędzie defensywy Piaseczna w sytuacji sam na sam z Ożgo znalazła się Sznyrowska, którą interweniująca bramkarka gości sfaulowała w polu karnym. Piłkę na wapnie ustawiła Kamczyk i pewnym strzałem zdobyła swoją 17 bramkę w sezonie. Chwile później po świetnej akcji prawą stroną boiska i płaskim dośrodkowaniu w pole karne precyzyjnym strzałem popisała się nabiegająca z drugiej linii Emilia Zdunek. W 65 minucie swoją drugą bramkę zdobyła Sznyrowska, która wykorzystała świetne dośrodkowanie Kamczyk i sprytnym uderzeniem głową nie dała bramkarce przyjezdnych szans na skuteczną interwencję. W końcówce spotkania okazję do podwyższenia rezultatu miała jeszcze Dżesika Jaszek, jednak napastniczce która zaliczyła asystę przy trafieniu Zdunek zabrakło tym razem dokładności.

GKS Górnik Łęczna – KS Gosirki Piaseczno 4:0 (1:0)

Anna Sznyrowska 13, 65, Ewelina Kamczyk 51 (k), Emilia Zdunek 57

Górnik: Palińska – Dyguś (Noras 74), Hajduk, Górnicka, Kwietniewska (Szewczuk 68) – Jędrzejewicz (Zawistowska 58), Koch, Zdunek, Marszewska (Jaszek 46), Kamczyk, Sznyrowska

Gosirki: Ożgo – Rosińska, Sosnowska, Kędzierska (Borkowska 72), Kołek, Dudek (Błażejowska 78), Rębiś, Tkaczyk, Ciupińska, Orzepowska, Sobczak

źródło: hgksgornik.leczna.pl