Górnik Łęczna - Odra Opole. Wreszcie jest pierwsza wygrana Górnika!

Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Górnik Łęczna - Odra Opole. Wreszcie jest pierwsza wygrana Górnika! - Zdjęcie główne

Serhij Krykun zdobył w sobotę dwie bramki. To już jego dziesiąte i jedenaste trafienie dla zielono-czarnych | foto DSM/Archiwum

Sport Do ósmej kolejki Fortuna 1. Ligi musieli czekać kibice zielono-czarnych na premierowe zwycięstwo Górnika w tym sezonie. W sobotę łęcznianie pokonali na swoim boisku Odrę Opole 4:1.

Po serii siedmiu meczów bez zwycięstwa, podopieczni trenera Marcina Prasoła podjęli w Łęcznej Odrę. Opolanie po złym początku rozgrywek złapali wiatr w żagle i do starcia na Lubelszczyźnie podchodzili po zdobyciu siedmiu punktów w trzech ostatnich spotkaniach.

Wreszcie "Górnicy" dobrze zaczęli mecz. Już w 4. minucie na listę strzelców wpisał się Serhij Krykun. W 27. minucie było 2:0, bo gola z rzutu karnego strzelił Damian Gąska. Nie był to koniec popisów ofensywnych zielono-czarnych. Tuż przed końcem pierwszej połowy Krykun zdobył bowiem swoją drugą bramkę w tym spotkaniu i gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 3:0.

Choć w 57. minucie goście za sprawą Rafała Niziołka strzelili gola z rzutu karnego, to nie wpłynęło to na ostateczne rozstrzygnięcie. Górnik jeszcze powiększył swój dorobek w 71. minucie, gdy do siatki Odry trafił Marcin Biernat.

Górnik pokonał w sobotę na swoim boisku Odrę 4:1. Po ośmiu meczach zielono-czarni mają sześć punktów. Następny mecz Gostomskiego i spółki już w czwartek, 1 września. O godz. 19.29 w Gdyni Górnik zmierzy się z Arką w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski. Kolejny mecz ligowy łęcznian w poniedziałek, 5 września. Rywalem zielono-czarnych będzie ŁKS. Początek spotkania w Łodzi o godz. 20.

Górnik Łęczna - Odra Opole 4:1 (3:0)
Bramki: Krykun 4', 45', Gąska 27' (k), Biernat 71' - Niziołek 57' (k).
Górnik: Gostomski – Zbozień, Biernat, Cisse, Dziwniel - Tkacz (85' Pierzak), Lykhowydko, Kryeziu, Krykun (90' Turek) – Grzeszczyk (90' Kwiatkowski), Gąska (65' Szramowski).
Odra: Kalinowski – Spychała, Kędziora, Kamiński (65' Guzdek), Tkocz, Szrek – Łapiński (46' Nowak), Urbańczyk (46' Niziołek), Paprzycki (46' Łabojko), Makuszewski (70' Klec) – Czapliński.
Żółte kartki: Kryeziu - Niziołek, Makuszewski.
Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk).
Widzów: 1014.