Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna

Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin. Lider nie dał szans zielono-czarnym - Zdjęcie główne

Łęcznianie ponieśli 13. porażkę w tym sezonie | foto Górnik Łęczna

Sport Porażką 0:4 zakończył się sobotni mecz Górnika z Pogonią. Lider tabeli PKO Ekstraklasy okazał się wyraźnie lepszy od drużyny ze strefy spadkowej.

Faworytem sobotniego meczu w Łęcznej byli goście. Szybko potwierdzili, że nieprzypadkowo.

W 10. minucie było już 1:0 po golu Mariusza Fornalczyka. Zawodnik Pogoni trafił do bramki Górnika z bliska po błędzie Macieja Gostomskiego. Nie minęło kolejne dziesięć minut, a było już 2:0. Prowadzenie "Portowców" podwoił Kamil Grosicki. Skrzydłowy reprezentacji Polski popisał się pięknym, technicznym uderzeniem ze skraju pola karnego.

W drugiej połowie szczecinianie nie zamierzali zwalniać. W 65. minucie Luka Zahović zdobył bramkę na 3:0, dobijając strzał kolegi z zespołu. Cztery minuty później kropkę nad "i" postawił Maciej Żurawski, który na gola zamienił dośrodkowanie od Grosickiego.

Górnik przegrał w Łęcznej 0:4 z Pogonią. Była to 13. porażka zielono-czarnych w tym sezonie i trzecia z rzędu. Łęcznianie pozostają w strefie spadkowej.

Kolejny mecz "Górników" w sobotę, 9 kwietnia. O godz. 15 podopieczni trenera Kamila Kieresia zagrają na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Górnik Łęczna – Pogoń Szczecin 0:4 (0:2)
Bramki: Fornalczyk 10', Grosicki 19', Zahović 65', Żurawski 69'.
Górnik: Gostomski – Rymaniak, de Amo, Midzierski (46' Drewniak), Leandro – Lokilo, Gol, Szramowski (46' Szcześniak), Gąska (46' Serrano), Krykun (69' Wędrychowski) – Śpiączka (69' Banaszak).
Pogoń: Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Malec, Mata – Fornalczyk (60' Żurawski), Dąbrowski, Drygas (59' Silva), Kowalczyk (73' Biczachczjan), Grosicki (73' Kucharczyk) – Parzyszek (60' Zahović).
Żółte kartki: Midzierski, Szcześniak - Bartkowski.
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
Widzów: 2385.