Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/Archiwum

Górnik Łęczna przegrał po raz pierwszy w 2024 roku. Nie dali rady drużynie z Ekstraklasy - Zdjęcie główne

Dwie wygrane z trzecioligowcami i porażka z drużyną z Ekstraklasy - to aktualny bilans sparingowy Górnika | foto Górnik Łęczna/Archiwum

Sport To pierwsze starcie z wyżej notowanym rywalem i pierwsza porażka w tym okresie przygotowawczym. Piłkarze pierwszoligowego Górnika musieli w piątek uznać wyższość Puszczy Niepołomice.

W obu dotychczasowych meczach kontrolnych drużyna trenera Pavola Stano mierzyła się z przeciwnikami z 3. Ligi - najpierw Górnik pokonał 3:1 Świdniczankę Świdnik, potem wygrał 2:0 z GKS-em Bełchatów.

Macieja Gostomskiego i spółkę w piątek czekało trudniejsze zadanie, bo naprzeciw zielono-czarnych stanęła ekstraklasowa Puszcza Niepołomice. Tym razem łęcznianie przegrali 1:2. Jedynego gola dla GKS-u w tym spotkaniu strzelił Mateusz Młyński. Zawody były podzielone na cztery części po 30 minut. Mecz rozegrano w Staniątkach.

W składzie "Górników" zagrali testowany bramkarz Kacper Kołotyło oraz jeden zawodnik testowany na pozycji pomocnika.

Sparing z Puszczą to jednocześnie zakończenie tygodniowego obozu Górnika w Kielcach. Następna gra kontrolna w sobotę, 3 lutego. Łęcznianie zagrają wtedy z pierwszoligową Stalą Rzeszów.

Puszcza Niepołomice - Górnik Łęczna 2:1
Bramki: Cholewiak 40', Mešanović 63' - Młyński 10'.
Puszcza: (I i II kwarta) Zych - Mroziński, Crăciun, Stępień, Jakuba - Cholewiak, Stec (55' Walski), Serafin, Hajda, Revenco - Firlej. (III i IV kwarta) Komar - Bartosz, Wojcinowicz, Sołowiej, Jakuba (75' Majchrzak, 107' Pieprzyca), Walski, Poczobut, Thiago, Siemaszko (107' Gil), Mešanović (112' Sendor), Zapolnik.
Górnik: (I i II kwarta) Gostomski - Grabowski, de Amo (57' Zbozień), Cissé, Bednarczyk, Deja, Młyński, Gąska (31' Żyra), Łukasiak, Starzyński (27' Sienicki), Podliński. (III i IV kwarta) Kołotyło - Dziwniel, Sienicki, Klemenz, Zbozień, Steszuk, Durmuş, zawodnik testowany, Żyra, Młyński (70' Bednarczyk, 91' Wachowicz), Roginić.
Żółte kartki: Stec.
Czerwona kartka: Stec 52' (za dwie żółte).