Górnik remisuje z Jagiellonią Białystok 0:0 [ZAPIS RELACJI, WIDEO, ZDJĘCIA]

Górnik remisuje z Jagiellonią Białystok 0:0 [ZAPIS RELACJI, WIDEO, ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Sport Były okazje, ale nie udało się ich wykorzystać i tym razem Górnik nie zainkasuje trzech punktów na własnym boisku. Z wyniku powinna cieszyć się bardziej Jagiellonia, która wypracowała dzisiaj tylko jedną dobrą okazję i pod jej bramką było momentami gorąco, a mimo to wróci do Białegostoku z jednym punktem. Pocieszeniem dla łęcznian jest fakt, że to pierwszy mecz Górnika w tym sezonie bez straconej bramki i nadal Zielono-czarni są niepokonani na własnym boisku. Po meczu zgasły światła jupiterów i mogliśmy obserwować pokaz fajerwerków z okazji 35 urodzin klubu.

94' Wrzutka Gajosa z rzutu wolnego, sytuację ratuje Szmatiuk. Potem nieudana próba kontrataku Górnika.

91' Żółta kartka dla Pruchnika.

89' Pazdan uderza głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Instyktownie broni Prusak! To była najlepsza okazja Jagiellonii do strzelenia gola.

88' Boisko opuszcza Frankowski, w jego miejsce wchodzi Romańczuk (Jagiellonia).

87' Kolejna zmiana w Górniku:  Kalinowski za Burkhardta.

86' Bonin uderza zza pola karnego, futbolówka trafia wysoko ponad poprzeczkę.

83' Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Buzała (Górnik).

82' Bożok niecelnie uderza głową pod dośrodkowaniu Bonina z prawej strony.

81' Żółtą kartką został ukarany... siedzący na ławce rezerwowych Veljko Nikitović. Piłkarz Górnika Łęczna uderzył z nerwów w baner po niewykorzystanej akcji Cernycha.

80' Zmiana w Górniku. Pruchniak za Kaźmierczaka.

79' Za chwilę rajd Bonina z prawej strony, podanie do Cernycha, który strzela w pusty prawy róg bramki, ale piłkę wślizgiem wyłapuje Baran, dobija Mraz, ale wysoko nad porzeczką.

77' z dystansu strzela Nowak, piłka odbija się od nogi obrońcy i... uderza w słupek.

76' Piątkowski do Grzyba, który oddaje dziesąty niecelny strzał w meczu.

70" Zmiana w Jagielloni: boisko opuszcza Dżalamidze, w jego miejsce wchodzi Pawłowski.

69' Żółta kartka dla Kaźmierczaka, który fauluje Gajosa.

68' Rzut wolny wykonuje Tomasz Nowak, który zdecydował się uderzyć, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz gości.

66' Pazdan fauluje Cernycha przy linii pola karnego. Żółta kartka.

56' żółta kartka dla Bożica za faul na Piątkowskim.

55' Przemysła Kaźmierczak uderza z 25 metrów, ale piłka leci obok bramki gości.

49' Piłka wpadła do siatki, kibice podnieśli się z radości, ale sędzia liniowy uniósł chorągiewkę. Po strzale Burkhardta futbolówkę „wypluwa” Drągowski. Skutecznie dobija Bożok, który znajdował się na pozycji spalonej.

46' Drugą połowę rozpoczęli łęcznianie.

45' Okazja dla Jagiellonii. Tuszyński podaje na czystą pozycję do Franskiego, który z 8 metrów uderzył nad poprzeczką.

44' Bonin próbuje uderzać z dystansu, ale piłka zeszła mu na prawą stronę.

41' Bożok do Mraza w polu karnym, lecz jego podanie po ziemi odbija się od obrońcy.

40' Tomasz Nowak z 25 metrów uderza prosto w Drągowskiego, golkiper Jagi nie ma problemu z interwencją po tym strzale.

32' Gorąco zrobiło się w polu karnym Górnika. Na szczęscie Kaźmierczak zablokował strzał Piątkowskiego. Akcja skończyła się mocnym uderzeniem Gajosa, który strzela wysoko nad poprzeczką.

30' Dobre dośrodkowanie Nowaka, z pierwszej piłki strzela Cernych.. prosto w ręce bramkarza Jagi.

23’ Kontra Jagiellonii, ale piłkę przejmuje Burkhardt, który zdążył wrócić bliżej bramki Górnika. Gromkie brawa dla piłkarza debiutującego w dzisiejszym meczu.

21’ Z rzutu wolnego dośrodkowuje Gajos. Piłka wlatuje w pole karne, ale najpierw „wypluwa” ją Prusak, a potem przejmuje Mierzejewski.

20' Było blisko! Bożok do Burkhardta, który decyduje się strzelać z szesnastu metrów. Po jego uderzeniu piłka minimalnie mija lewe okienko bramki gości.

17' Teraz atakuje Jaga, ale podanie Flanowskiego z lewej flanki blokuje Szmatiuk.

16' Burkhardt podaje do nadbiegającego Mraza, ten z lewej strony próbuje dośrodkować, ale piłkę łapie golkiper gości.

13' Bonin próbuje dograć z prawej strony do Cernycha znajdującego się w środku pola karnego, ale podanie blokują obrońcy Jagiellonii.

11' Szybka akcja Górnika, strzela Kaźmierczak, ale trafia w obrońców.

9' Żółta kartka dla Macieja Szmatiuka za zagranie ręką.

8' Na razie gra przeważnie toczy się w środku pola. Górnik wywalczył do tej pory rzut rożny, sędzia podyktował też rzut wolny dla łęcznian, ale nic z tego nie wyszło.

Składy drużyn:

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak, Łukasz Mierzejewski, Maciej Szmatiuk, Tomislav Bozić, Patrik Mraz, Grzegorz Bonin, Tomasz Nowak, Filip Burkhardt, Przemysław Kaźmierczak, Miroslav Bożok, Fiodor Cernych

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski, Martin Baran, Sebastian Madera, Michał Pazdan, Marek Wasiluk, Przemysław Frankowski, Rafał Grzyb, Maciej Gajos, Nika Dzalamidze, Patryk Tuszyński, Mateusz Piątkowski