Gwiazda Orlen Oil Motoru w prestiżowym gronie. Dołączył do Zmarzlika

Autor: | Zdjęcie: Orlen Oil Motor Lublin

Gwiazda Orlen Oil Motoru w prestiżowym gronie. Dołączył do Zmarzlika - Zdjęcie główne

Fredrik Lindgren | foto Orlen Oil Motor Lublin

Sport Fredrik Lindgren pomimo wieku wciąż pokazuje, że należy do ścisłego grona najlepszych żużlowców na świecie. Niedawno wygrał zawody cyklu Grand Prix w Gorzowie i jednocześnie wskoczył do najlepszej dziesiątki w historii tych prestiżowych zmagań. W czołówce jest też Bartosz Zmarzlik.

Fredrik Lindgren w niedawnych zawodach cyklu Grand Prix w Gorzowie pokonał Bartosza Zmarzlika w samym finale i zaliczył już siódmy triumf w karierze w tych prestiżowych zmaganiach. 38-letni żużlowiec tym samym awansował na czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej SGP i nadal liczy się w walce o medale. Przy okazji znalazł się w bardzo prestiżowym gronie.

Lindgren w Gorzowie wygrał trzy wyścigi i jak zauważyły WP SportoweFakty, dzięki temu wskoczył do dziesiątki najlepszych zawodników cyklu pod względem wygranych biegów. Dodatkowo został dziesiątym zawodnikiem w historii, który przekroczył barierę dwustu wygranych biegów. Ma ich na koncie 202 i tym samym wyprzedził swojego rodaka Andreasa Jonssona o jeden triumf. Jednocześnie zrównał się z Emilem Sajfutdinowem, który ma tyle samo zwycięstw, ale mniej startów.

Absolutnym rekordzistą jest Amerykanin Greg Hancock, który wygrał aż 455 biegów w Grand Prix. Podium uzupełniają Nicki Pedersen i Tomasz Gollob, czwarty jest Jason Crump. Na piątej lokacie wszech czasów plasuje się klubowy kolega Lindgrena i kapitan Orlen Oil Motoru Lublin - Bartosz Zmarzlik. Obecny mistrz świata wygrywał już 256 biegów w prestiżowym cyklu.

10. Andreas Jonsson - 201 wygranych, 851 biegów

Pogrubieni obecni zawodnicy Orlen Oil Motoru Lublin.

Śmiało można stwierdzić, że 38-letni Lindgren będzie w stanie znaleźć się co najmniej na siódmym miejscu w tabeli wszech czasów, a jeśli utrzyma formę przez lata, to może nawet wskoczyć wyżej. Z kolei Bartosz Zmarzlik ma dopiero 29 lat i może jeszcze myśleć o zostaniu najlepszym w historii pod względem wygranych biegów.

Kolejne zmagania z cyklu Grand Prix odbędą się w walijskim Cardiff dopiero 17 sierpnia. Oprócz Zmarzlika i Lindgrena stałymi bywalcami tych zmagań są także inni zawodnicy klubu z Lublina - Jack Holder i Dominik Kubera. Australijczyk jest nawet wiceliderem całego cyklu za plecami Zmarzlika.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.