Kanonada w Łęcznej. Piłkarki Górnika zmiażdżyły drugoligowca w sparingu

Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna

Kanonada w Łęcznej. Piłkarki Górnika zmiażdżyły drugoligowca w sparingu - Zdjęcie główne

foto GKS Górnik Łęczna

Sport W przedostatnim sparingu w trakcie zimowych przygotowań zielono-czarne rozbiły na swoim terenie drugoligową Ząbkovię aż 14:1. Trzy "Górniczki" popisały się w sobotę hat-trickami.

Podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza zmierzyły się w sobotę, 13 lutego, z Ząbkovią Ząbki, na co dzień rywalizującą na poziomie kobiecej 2. Ligi. Faworyt meczu rozegranego na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie GKS-u w Łęcznej mógł więc być tylko jeden.

Ze swojej roli łęcznianki wywiązały się wzorowo. Już po pierwszej połowie było 9:0. Jeszcze w 1 minucie na listę strzelczyń wpisała się Nikola Karczewska. Nie minął kwadrans, a było 3:0 po golach Jolanty Siwińskiej i Eweliny Kamczyk. Zresztą Siwińska i Kamczyk trafiały jeszcze do siatki Ząbkovii przed przerwą - w sumie defensorka pokonała bramkarkę gości dwukrotnie, skrzydłowa natomiast skompletowała hat-tricka. Dwa gole przed zmianą stron wbiła rywalkom Patricia Hmirova. Dziewiąte trafienie dołożyła Emilia Zdunek.

W drugiej połowie trzy gole strzeliła Oliwia Rapacka, a swojego hat-tricka zaliczyła Hmirova. Bramkę zdobyła także Julita Głąb. Przyjezdnym udało się strzelić jedynie honorowego gola.

Teraz czas na przerwę reprezentacyjną. Do rywalizacji w Ekstralidze "Górniczki" wracają za miesiac.

GKS Górnik Łęczna - UKS Ząbkovia Ząbki 14:1 (9:0)
Bramki: Karczewska 1', Siwińska 9', 29', Kamczyk 15', 27', 34', Hmirova 26', 30', 65', Zdunek 40', Rapacka 52', 55', 87', Głąb 62' - Górz 72'.
Skład wyjściowy GKS: Palińska - Dyguś, Zawadzka, Kazanowska, Zając, Siwińska, Grec, Hmirova, Zdunek, Kamczyk, Karczewska.