Łęcznianka mistrzynią świata w sumo!

Łęcznianka mistrzynią świata w sumo! - Zdjęcie główne

Sport Magda Skrajnowska wywalczyła złoto mistrzostw świata seniorek w sumo. Tytuł startującej w kategorii do 73 kg łęcznianki to czwarte mistrzostwo globu w historii polskiego sumo. - Na to się przygotowywałam, czułam się faworytką zawodów - przyznaje 21-latka.

Faworytka

Turniej odbył się w Osace, w Japonii, 13 października. Magda Skrajnowska poleciała na mistrzostwa świata z kadrą Polski, by rywalizować w kategorii wagowej do 73 kg. W marcu 21-latka z Łęcznej wywalczyła złoto w mistrzostwach Polski seniorek w Krotoszynie.

Przez turniej w Japonii przeszła jak burza. Wygrała trzy pojedynki. Najpierw odprawiła Norweżkę Pernille Oddlien, w półfinale pokonała Niemkę Danielę Schmidtsdorf, a w starciu o złoto Ukrainkę Karynę Kolesnik.

- Turniej był trudny. Poziom był bardzo wysoki, na jednych zawodach zebrały się wszystkie najlepsze zawodniczki na świecie. W mojej kategorii wagowej była np. mistrzyni Europy i wielokrotna mistrzyni świata - komentuje Magda Skrajnowska. - Jechałam z zamiarem zdobycia tego złota. Na to się przygotowywałam, czułam się faworytką zawodów.